Aaron

Jaký je váš názor na mou teorii o vesmíru?

Takhle: Pokud bych měl skutečně vybrat jednoho Boha, tak je to Vesmír. TÉMĚŘ nekonečný, masivní, tajemný, temný, velikán, kterému se nikdo a ani nic nedokáže vyrovnat. Zároveň mě děsí „svou existencí“.

Já například si myslim, že planeta, na kterém žiju, je skutečně obří, tajemná. A já jsem oproti ní malá figurka. Ale pro mě je nepředstavitelný, že se zároveň nacházim v prostoru tak masivním, že ta Zem v něm představuje TÉMĚŘ „nic“.

Nyní k té teorii: PODLE MĚ Vesmír nikdy nevznikl. Nikdy neskončí. Prostě JE, BYL a BUDE. Maximálně věřim v jeho určité transformace či vývoj. Třeba velký třesk může ten vývoj představovat z mého pohledu. Říká se, že velký třesk vznikl v ničem, ten určitý moment. Což však vyvrací význam slova „NIC“. Tam, kde je „NIC, není prostě nic… žádnej čas, prostor, prostě není možné, aby tam něco vzniklo, protože to "NIC“ neexistuje.

A to mě přivádí k tomu, že Vesmír, ačkoliv má přesně dané stáří 13 miliard zhruba, tak to může být ten současný, ale dávno předtim existoval Vesmír podle mě pořád, jen třeba měl trošku jinou podobu nebo zde nebyly ty hvězdy, planety a tak podobně. Hlavně, čas je výmysl – čas jako takový neexistuje, je to jen pro orientaci. Ve Vesmíru navíc je vakuum, takže co když Vesmír prostě funguje na jiným principu než my na zemi? Na zemi jsme zvyklý na ZAČÁTEK něčeho a KONEC něčeho. Co když Vesmír prostě nekonečný je? A pokud už hranice má, věřim, že za tim je například alternativní Vesmír. Nevěřím v úplné nic.

Co si o tom myslíte vy? A pokud se v něčem pletu nebo jsem špatně vyjádřil, klidně mě opravte.

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím, že to je ničím nepodložené zmatené blábolení.

Další odpovědi
Smlouvyzdarm

To blábolení, jak píše Drap, jsem si přečetl docela s chutí, ale jak je to doopravdy, tak to fakt nevím. Nebyl jsem u toho, když vesmír vznikal a s ohledem na to, že ještě nedávno jsme byli středem vesmíru a kdo tvrdil něco jiného byl odpadlíkem, rouhačem, kacířem, tak se můžeme v budoucnu dočkat ještě mnohých překvapení. Vezměme do úvahy, že dnes ani pořádně nevíme co je kousek od břehů moří a oceánů nebo třeba jak funguje lidské tělo, mozek….(Vím, víme toho relativně dost, ale určitě ne vše.). Jak potom můžeme něco říct o vesmíru, když je nejbližší hvězda (pominu-li slunce) tak strašně daleko, že se k ní nikdy nikdo ani nepřiblížil. Co teprve ty nejvzdálenější…. Myslím, že co se týká vesmíru, může se ve většině případů říct pouze, že se domníváme, že tomu tak je – bylo. Protože z čeho můžeme vycházet? Z toho co někdo řekl? Osobní zkušenost mě vede k tomu, být zdrženlivý v soudech o věcech, které jsem na vlastní oči neviděl, které si nemohu osahat nebo nějak logicky v rámci svých znalostí zdůvodnit – ověřit.

Muffz

Krása vesmíru je hlavně v tom, že každý může mít svůj názor a těžko lze jednoznačně vyvrátit. Pravdu se podle mě nikdy nedozvíme, dřív se rozmlátíme atomovkama a nezbyde tu nic.
Čas jako takový, no, je to člověkem vymyšlená veličina, ale není pochyb, že čas plyne a funguje. Jak jinak si vysvětlit, že při jízdě autem 50km/h budu za hodinu přesně 50km od počátečního místa? I kdyby čas fungoval jen na Zemi, tak pořád nějak funguje a není možné jej zanedbat a říct, že neexistuje. Teorie relativity, Newtony, Maxwelly aj. mám za sebou, mluvím čistě sedlácky.

Můžeš i myslet cokoliv, můžeš věřit na Boha, na UFO. Můj názor třeba je, že Bůh jsou „obyčejní“ mimozemšťané, kteří na Zemi udělali experiment, pomáhají nám, dávají nám nástroje už tisíce let, poskytují technologie. Ale nemyslím si, že chtějí být vzýváni, nechtějí, ať se za ně modlíme a čekáme, že nás vždy ze všeho vytáhnou.
Co nepochopím jsou známí, co jsou věřící, věří v Boha, ale mimozemšťani jsou prý blábol, myslí si, že život v celém vesmíru je jen na Zemi, a tomu já říkám hloupost a zaostalost.

quentos

Souhlasím jen se čtvrtým odstavcem. To ovšem není tvoje teorie, tu už někdo dávno vymyslel.

mosoj

Včera na Prima Zoom byl pěkný pořad o vesmírech!, nicméně hrozně náročný na myšlení a představivost, ale teorie vycházejí z nejnovějších poznatků o vesmíru získaných ze sond a z dalekohledů. Jedno je téměř jisté, Nekonečno existuje! ale ne v našem vesmíru, ten je konečný a plochý! Plochost byla ověřena pokusem a zdůvodněna matematicky, pomocí součtu úhlů v trojúhelníku. Je ale malá možnost, že je obrovský a zakřivený do koule. Protože je obrovský, může se vzdálenost mezi dvěma body jevit jako rovná. To se v současné době vyloučit nedá. Vědci se ale více přiklánějí k té plochosti. Náš vesmír (univerzum) je jediný a existují v něm stabiliony galaxií. Náš vesmír se pohybuje v multiverzním prostoru, který je nekonečný a existuje v něm nekonečně mnoho vesmírů!
Teorie předpokládá 4 druhy vesmíru, z nichž až na jeden se předpokládá, že v nich existujeme jako dvojníci!!!!!! Takže je možné že někdo zemře, ale zároveň v jiném vesmíru stále žije!!! Propojení vesmírů se nedá vyloučit!! Pokud jeden z uvedených vesmírů existuje, existence našich dvojníků je jistá.
Dál nepopisuji, protože je to opravdu velmi náročné na myšlení a představivost.
Doporučuji si uvedený pořad vyhledat a poslechnout.

To není má teorie!!!, tak jako není tvoje ta „tvá“. Tvůj názor ti neberu; jaký mám já, nevíš.
S takovouto teorií, částečně podloženou fakty, přišli již fyzikové před Einsteinem i sám Einstein. Většina toho, s čím přišel Einstein, se matematicky potvrdila. Takže nech ty, co to umí, pracovat. Teorie makrokosmu a elementární fyziky se začínají přibližovat. Jenom pochopit to umí zatím málokdo.

anonym

Můj názor na tvou terorii se dá vyslovit jednoslovně: NEPODLOŽENÁ.

Věděcké terorie nevznikají tak že si někdo jen něco vymyslí, je třeba to něčím podložit, výzkumem, experimenty, měřeními, pozorováním, logickou dedukcí, …

Blábolit můžeš k věřícím ovečkám, ale pokud to blábolení chceš nazvat konzistentní teorií, něčím ji podložit musíš.

Podobné nepodložené blábolení jsou vlastně i terorie multiverse , ta zjednudušeně řečeno předpokládá, že velký třesk byl de fakto jen výron energie která se naakumulovala v obří černé díře jiného vesmíru a vytvořila v jednom bodě energii tak mocnou, že dokázala projít nějakou další dimenzí která vesmíry odděluje do vesmíru našeho odkud se začala rozpínat a přecházet postupně do stavu pevné hmoty. Tato teorie ale má spoustu háčků a nesedí na nejnovější pozorování které dokonce dochází k závěru že velký třesky nepovede k velkému kolapsu protože rychlost s jakou se vesmír rozpíná se nezpomaluje ale naopak akceleruje … zkrátka je v této oblasti příliš málo ověřených informací a příliš mnoho teorií … a není se čemu divit, jsme proti tomu (velikostí, silou) strašně titěrní a je s podivem že jsme se vůbec v úvahách dokázali na takovou úroveň dostat… než se nějaká z teorií o vzniku a původu vesmíru skutečně prokáže protočí se na zami ještě mnoho generací a kdo ví zda se nám to vůbec kdy podaří.

luckykubrt

Věčný je podle Bible pouze Bůh Jehova. Hned první text Bible zní: „Na počátku stvořil Bůh nebesa a zemi.“ I kdyby vesmír zanikl Bůh tu bude stále, protože nemá počátek ani konec. Působí dobro spravedlivým i utrpení ničemným. Je Bohem spravedlivým, laskavým, moudrým a mocným. Všechny hvězdy nazval svým jménem a ani jedna z nich nechybí. Jeho prvorozeným synem se stal archanděl Michael, který žil na Zemi jako Ježíš Kristus. To není teorie vycucaná z prstu, ale Boží Slovo, které po tisíciletí bylo ničemnými vládci světa skrýváno před obyčejnými lidmi, aby je zaslepili a mohli snadno ovládat. Vesmír a všechno v něm bylo stvořeno Bohem Jemu pro radost. I lidé byli stvořeni k tomu, aby mohli žít věčně a mohli se radovat ze života. Ale jeden z andělů začal závidět Bohu jeho postavení a stal se ďáblem. Protože byl zlý objevili se nemoci, hlad, války a smrt. Už brzy má přijít Boží království a celý satanův systém věcí ukončit. Pak zavládne mír nejen mezi lidmi, ale i mezi lidmi a zvířaty.

zjentek

Že je to tedy parádní teorie, vycházející z vcelku logického smýšlení.