Gus_Fring

Myslíte, že nás někdy nahradí jiný živočišný druh?

To, že lidstvo jednou zanikne, je jasné. Ale otázkou je, proč a zda-li nás nahradí jiný (ne)živočišný druh.

Váš názor?

Nejlepší odpověď
Kepler

Pod slovem „nahradit“ si představuji převzetí civilizace jiným živočišným druhem. Civilizaci může vytvořit pouze živočich na vyspělé mentální úrovni, který má schopnost manipulovat s předměty (mít chápavé končetiny). Což šváb ani delfín rozhodně není. Pokud zůstaneme na Zemi, nositeli civilizace by se mohli stát lidoopové, pokud dostanou nějaký evoluční kopanec a rozsvítí se jim v hlavě.

Další odpovědi
Rokio

Jistě ano. Myslím si, že to budou šváby, až bude po jaderné válce. Ty přežijí skoro všechno.

paul1

To je jistě hodně vzdálená budoucnost. Někdy vypadá, že vymřeme, lidstvo stále dělá nějaké blbosti a zahrává si, i životnost sperminí k tomu spěje, ale je třeba doufat, že evolucí se nějak vyvine nový, životaschopnější a moudřejší druh, který přežije.

Vývoj u evropské populace:
1990 = 40 mil.spermií v 1 ml ejakuátu
2010 = 20 -„-
2015 = 15 -“-
2060 = 0 ?

zdroj – odkaz na
http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/105695464­59-dovolena-ve-dvou-dite-v-cene/

elkon

O hloupostech nepřemýšlím.

zjentek

Neboj, třeba mně vaše koexistence na týhle Zemi zatím nevadí, i když si koledujete hodně, to zas jo. zejména ti vaši bohatí dost často zapomínají (i když k tomu mají vlastně nejméně důvodů), že dráždit kobru bosou nohou je totéž, jako dráždit bosou nohou třeba tygra, takže pokud si je VY OVČANÉ neudržíte na uzdě… Ale nám nepřísluší předjímat.

petrsonik

Nejlépe pro zeměkouli bude,když se zničíme sami,ostatně k tomu již spějeme.Očividně dokud máme mozek,který máme,tak to dopadne s naší civilizací stejně,jako s ostatními civilizacemi před námi.Všechny zanikly a bohužel jsme si z toho nevzali žádný příklad.Přežije pouze takové společenství jako jsou mravenci anebo včeli,jsou zde milióny let a v této formě soužití přežijí i další miliony roků,pokud je neotrávíme jedy,které používáme v zemědělství abychom uživili ty zbytečné miliardy lidí.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Gus_Fring

elkon: Proč je toto hloupost? Naopak, prevence před koncem lidského druhu (a to, jak to může následovat) je nejdůležitější vě­cí.

Gus_Fring

elkon: Proč je toto hloupost? Naopak, prevence před koncem lidského druhu (a to, jak to může následovat) je nejdůležitější vě­cí.