Adula.57

Jak se zbavit pískání v uších?

Zkoušela jsem už nějaký sprej do uší, ale to mi jenom zalehlo a teď mi tam pořád píská a je to k nevydržení a u ušnímu jsem už obědnaná ale až za necelý měsíc. Neznáte nějaký dobrý způsob jak se toho pískání zbavit?
Doplňuji:
mosoj- půlku života? Z toho bych se zbláznila.

Jeden kluk u nás ve škole písknul na papír a já stála moc blízko tím uchem. Přestože to zní blbě, tak nešlo by mi dát pořádnou facku? To by mohlo pomoct ne?

Nejlepší odpověď
mosoj

Nepotěším Tě. Mám to půl života. Nic na to není. Příčiny jsou různé a většinou nenapravitelné. Velký úspěch je když se to podaří něčím zmírnit. Zkus gingo bilobu. Dále se ordinuje Betaserc, ale to až ORL.
Také se působí na spánky laserem. Mně to nepomohlo. Ten Betaserc trochu.
Přeji ať se to podaří alespoň zmírnit.
Doplňuji:
Opravdu záleží jaká je příčina. tak jak popisuješ vznik je dost pravděpodobné že to přejde samo.

Bedřich Smetana se z toho opravdu téměř zbláznil !!

Další odpovědi
annas

Sděluji již po několikáté své zkušenosti. Pískání v uších se dá zbavit. Je to důsledek nevyrované energie ledvin a močového měchýře. Lepší je prevence pomocí bylinek než léčení následků pomocí chemie…

Jde o poznatky z čínské medicíny a z léčení alternativními prostředky – homeopatií a bylinkami. Zkuste pít ledvinový čaj…

Kdo nepoznal, ať nezatracuje. Vím své. Léčení je zdlouhavé, ale funguje …

tom004

Tinnitus je příznak a je definován jako: sluchový vjem, pro než neexistuje zvukový zdroj v zevním prostředí.
Vzniká ve zvukovém orgánu samém nebo v jeho okolí.

Zdroj: http://www.or­dinace.cz/cla­nek/huceni-v-usich-tinnitus/

johana 56

Může to mít spoustu příčin,bohužel ty objednací lhůty jsou dlouhé.Navštívit lékaře to určitě chce.

led

Tinitus môžte zmierniť, ale nie odstrániť. Dá sa s tým žiť. Dôležité je vedieť o tom a prípadných problémov.
Audio spray do ucha uvoľní zanesený maz, ktorý potom naklonením hlavy môžte nechať vytiecť. Alternatíva je aj starý spôsob uvoľnenia ušného mazu pomocou plameňa sviečky. Ale ak to nepoznáte, nerobte to.
Ale je možné, že vo vašom prípade ide len o zaľahnutie ucha. Skúste sa nadýchnuť, zapchajte nos a ústa a skúste ten vzduch vytlačiť. Možno to povolí. Ak nie, doporučujem návštevu ušného lekára.

Mne to vzniklo nedodržaním bezpečnosti pri potápaní pred 40 rokmi. A žijem :)

aramah

Já jenom díky za otázku. Taky je mi lépe po těle ,myslela jsem že vtom lítám jen já. :D

Andělé

Děkuji i já za otázku.Nedávno jsem se ptala na tento můj problém:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pri-vetsim-hluku-citim-ze-ramus-je-nesnesitelny-boda-mi-do-usi-jako-by-mi-mely-prasknout-bubinky-je-mi-z-toho-na-omdleni

Zaujala mě odpověd Kerberus,protože i já bylinkám věřím,mám s nima vynikající zkušenosti,ale čínskou medicínu jsem ještě nevyzkoušela.Moc Kerberus děkuji za radu,vyzkouším ledvinový čaj.Je zajímavé,že jsem často nastydlá a mívala jsem zánět močov.měchýře.Můžou to být ty nevyvážené energie..
Zatím mám s ušima klid,ale není to tak dlouho,co jsem byla přecitlivělá na hluk,obzvláště mě rvalo bubínky pískání,při markování zboží.Četla jsem,že někdo tím trpí stále a někdo občas.Já tedy občas.
Zkusím ledv.čaj,děkuji…:-)

fablen

mám kamaráda, který tímto pískáním v uších také trpí a na úplné vyléčení zřejmě nic nepomůže. K lékaři určitě zajít – mohou pomoci alespoň zmírnit obtíže.

venkovan

Budu optimista – počkej pár dní a zřejmě to přestane. Asi budeš mít jen podrážděný sluchový systém.
Zatím než dojde řada na ušního, zajdi ke svému obvoďákovi