Avatar uživatele
Pokročilý

Saurus

Jak se zbavit zalehlých uší?

Měla jsem rýmu a při ní mi zalehly uši. Rýma už odezněla ale uši mám pořád zalehlé, přes den je to lepší, ale když si lehnu, zalehnou mi úplně a neslyším totálně nic. Občas mi jedno ucho odlehne, v noci zase zalehne a tak pořád dokola. Když jedeme autem a stoupáme byť jenom do malého kopečka, uši mi zalehnou úplně a pak to zase trochu povolí... Takhle to už trvá skoro celý týden. Na ORL se strašně bojím, protože mám docela traumatické zážitky z dětství. Nemůžu si pomoct, ale na uši si nenechám ani šáhnout. Existuje ještě nějaká jiná naděje? Děkuji.
Doplňuji:
Pro Terryle: jsem ze severní Moravy takže do Prahy daleko. To se máte, že máte dobrou doktorku. To já tady mám jedinou možnost - jít tam, kam jsem chodila jako děcko, a bohužel, ta velká tlustá sestřička, která mě vždycky násilím držela abych se nemohla bránit když mi píchali ucho, tak ta tam je pořád... Ale dík za rady!

Odpovědí: 9 | Upravil/a | Před 3497 dny

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Adlim

Nedávno jsem kvůli tomuto problému navštívil lékaře,kerý mi uši propláchl borovou vodou a bylo vystaráno.
P.S a nemějte strach,vůbec to nebolí

 5Nominace 0 | Před 3497 dny Nahlásit
Avatar uživatele
Zlatý

Terryle

Možná zkus to, co dělávám v letadle, aby mi uši nezalehly a nebolely: vezmi si dvě skleničky nebo hrníčky, na dno dej zmuchlaný papírový kapesníky nebo ubrousky a zalej je troškou horké vody - ať z nich jde pára, ale ať ta voda nestéká. A pak si to dej na uši jako poklopy a zůstaň tak, dokud voda nevychladne. Teplá pára by měla vnitřek uší zklidnit a uvolnit... a za pokus rozhodně nic nedáš, jen budeš chvilku vypadat trošku podivně. A to je fakt myslím v tomhle případě maličkost :o)

Taky jsem podobnej problém kdysi měla a po nějaké době to přešlo samo. Už jsem z toho docela šílela. Měla jsem ušní sprej (Aurecon, tuším), natáčela jsem hlavou a klepala uchem, jestli to nepovolí trhnutím. Zkoušela jsem finty,který používám na zalehlý uši v letadle - žvýkačka, bonbóny, foukání do nosu... a nic, prostě to muselo přejít samo.
Jinak souhlasím s dalšíma, pokud by to nepřestávalo, určitě na ORL. Taky na ně mám děsivý dětský vzpomínky, ale neboj, najdou se i hodní a dobří ORL doktoři. Odkud jsi? Já mám svou výbornou a hlavně neuvěřitelně hodnou ORL doktorku v Praze. Kdyžtak dám kontakt...
Doplňuji:
Tak to je dost daleko. Ale možná to nevzdávejte a zkuste se třeba poptat po známých nebo kouknout na net (www.znamylekar.cz), jestli v okolí není nějakej lepší doktor/ka. Doktor by měl být přece od toho, aby k němu člověk šel pro pomoc a ne aby se ještě bál tam jít... :o/
Snad tedy některé z našich rad pomůžou a nebude potřeba nikam chodit. Držím pěsti!

 4Nominace 0Upravil/a | Před 3497 dny Nahlásit
Avatar uživatele

anonym

Co si takhle zacpat nos a snažit se přes něj foukat.Mě to pomáhá.

 3Nominace 0 | Před 3497 dny Nahlásit
Avatar uživatele

anonym

Mám na to spolehlivý fígl,bohužel takový,že bych jej těžko vysvětloval ústně,natož psace.
V obrysech - úsměvné - hnu si s ušima nahoru,bez rukou!!,jen pomocí mimických svalů a polknu.

 3Nominace 0 | Před 3497 dny Nahlásit
Avatar uživatele
Pokročilý

bohunka1

Můžeš zkusit něčím prokápnout, ale když to nepomůže, tak tě doktor nemine. Mohlo by to být něco vážného.

Zdroj: www.zbynekmlcoch.cz/info/otazk y_a_odpovedi/​zalehle_ucho_usi _lecba.html

 2Nominace 0 | Před 3497 dny Nahlásit
Avatar uživatele
Zlatý

hanulka11

Posílám vám odkaz na zajímavou diskuzi o ušních svících .Hodně jsem o tom slyšela a prý to pomáhá -osobní zkušenost nemám-netrpím na to.

http://www.omlazeni.cz/…

 1Nominace 0 | Před 3497 dny Nahlásit
Avatar uživatele
Registrovaný

Kačka237

Zajít na ORL a t.z. zakukat.Jakmile ti lélař řekne,ať zakukáš,profoukne ti uši.A je po problému.

 0Nominace 0 | Před 3497 dny Nahlásit
Avatar uživatele
Zlatý

venkovan

Jak se zbavit zalehlých uší? Vše bylo popsáno snad jenom se zapomnělo na rychlý řez nožem a jsou pryč.U děvčat je to v pohodě, nosí dlouhé vlasy a náušnici mohou nahradit šperkem do vlasů.
I když na severní Moravě se už jedny uši pečou.
Ale ke strachu s ORL - myslím, že takových je tu mnoho. Stačí se podívat na některé speciální kleštičky co na ORL používají a už v těla nastává chaos. Ale tady je jediné řešení - jít na ORL a rovnou lékaři říci, že se bojíte pro zážitky z dětství. Dvakrát třikrát a je po strachu. A šel bych i k tý sestře a tu informaci bych jí podal s trochou nadsázky aby jste se tomu zasmály obě. Popravdě mne v mých 6 letech držely 4 sestry a nedokázaly udržet. Leta si mne v té nemocnici pamatovaly jak jsem s nimi jako capart cloumal. Tak se nedivím, že nás děti někdy sestry "zalehnou" aby lékař nám mohl pomoci od bolesti.

 0Nominace 0 | Před 3497 dny Nahlásit
Avatar uživatele
Pokročilý

BandiOl

Máme dobré zkušenosti s výrobkem OK Alfa+ (pár kapek do uší).

Zdroj: pknewshop. cz/zdravi/?12, ok- alfa- 115- ml

 0Nominace 0 | Před 3496 dny Nahlásit

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví