Strelcova

Jak se zbavit hučení v hlavě a uších a zalehlých uší?

Nejlepší odpověď
annas

Pokud neznáte příčinu., zřejmě jde o tiinnitus. Není to snadné. Jedině snad pomocí alternativní nedcíny. – nevyrovnaná energie ledvin.

Moje vlastní zkušenost, jen konstatuji.

Jinak je na toto téma v archivu několik otázek.
https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=hu%C4%8Den%C3%AD%20­v%20u%C5%A1%C3%AD­ch%20

Další odpovědi
led

Pozrite si otázky v archíve s heslom „tinnitus“ https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=tinnitus
Je k tomu pomerne dosť odpovedí.
Moje riešenie, v prípade, že naozaj ide o tinnitus, najjednoduchšie je naučiť sa s tým žiť. V žiadnom prípade neverte na zázračné kvapky, mastičky a podobne. Zázraky sa nedejú. Občasné vypláchnutie uší, prúdom vody, môže čiatočne uľaviť napätie zo zaľahnutia uší. Ten šum, to je hudba Vesmírnych diaľav.

mosoj

Těžko. Téměř nemožné. Nicméně zkus si nechat napsat u praktika Betaserc. Musí se brát dlouhodobě. Může psát praktik, je ale možné že bude chtít prvotní pokyn z ORL. Betaserc prokrvuje vnitřní ucho. U mne to zabírá. Neodstraní ale sníží na velmi přijatelnou úroveň.

paul1

Také mi píská, či šumí v uších, přišlo to s věkem. Pomáhá mi – tedy jen dočasně – toto:
bokem ukazováčku si masíruji za mírného tlaku oblast pod nosem, po pár minutách pokračuji masírováním kořene nosu, zase za pomoci boční strany ukazováčku.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

led

annas, nie sú to len ľadviny, zdrojov tinnitu je viac. Napríklad u mňa je to následok zmeny tlaku počas potápania.
paul1 to masírovanie je vlastne rovnaké ako aj popísal mosoj, ide krátkodobé prekrvenie vnútorného ucha.
Jednoducho šum považujte za vesmírnu hudbu, ktorej nemáte možnosť uniknúť, pretože aj vy ste súčasť Vesmíru.