dagry

Zalehlé ucho

Celý den mám dneska zalehlé ucho. Je mi to nepříjemné. Nevíte jak se toho zbavit? Žvýkačka nepomohla.
Doplňuji:
Právě jsem si na ty ušní svíčky vzpomněla, ale doma je nemám. Zítra zajdu koupit. Když byl syn menší a bolívalo ho ucho, tak jsem mu to aplikovala, říkal, že to bylo příjemné a většinou mu to pomohlo.
Děkuji všem za rady.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Každý radí svíčky. a co takhle zkusit nadechnout se, zacpat nos a zkusit nosem vydechnout. Někdy se tlak vyrovná. Jo a nezapomeň polknout.

Další odpovědi
anonym

zkuste ucho nahřát pokud máte boi-lampu,jestli né můžete použít teplé obklady
Doplňuji:
ano a už nikdy víc dva dny jsem měla bolesti ucha

Terryle

Zkusila bych metodu, která mi pomohla od nekonečného utrpení se zaléháním a bolením uší v letadle: vezměte dva kelímky, na dno zmuchlejte ubrousky, navlhčete je horkou vodou a přitiskněte si oba na uši. Sice budete vypadat jako e.t., ale horká pára prý roztahuje eustachovky… Na „normálně“ zalehlé uši jsem to ještě nezkoušela, ale myslím, že to minimálně neublíží.

Zdroj: http://terryle­.bloguje.cz/807843-boli-vas-usi-v-letadle.php

ten který je

Zkuste přes noc ležet na té straně kde máte zalehlé ucho.Ráno uvidíte a když to bude stejné tak na ušním Vám ho vypláchnou.Nic to není a trvá to jen chvilku.

ReHu

Na jaře jsem s tím bojovala docela dlouho, nakonec jsem šla na ušní. Vypláchli a bylo dobře.
Doktorka říkala, že to je občas dobře.
Mám si prý pžed návětěvou ušního pár dní kapat do ucha olej. Maz změkne a jde lépe ven.
Doplňuji:
Ušní svíčky jsem zkoušela, je to k ničemu. To samé mi říkali i na ušním.

salsa verde

a co ty ušní svíčky. a vyzkoušeli jste to někdo?

mosoj

Pokud to bude několik dní to se dá vydržet.
Já už otravuji doktory se zalehlým uchem od začátku roku a oni jenom krčí rameny. Na ušním mi jedna doktorka řekla " jó to víte jak to jednou oteče"!! a šel jsem domů. Nyní chodím na proplachování slinné žlázy.

Ale abych jenom nekecal. Pokud vám nic nepomůže zkuste si lehnout na záda zaklonit hlavu a nos několikrát prokapat vincentkou nebo mořskou vodou. Ta vincentka je lacinější. Prokapat tak, aby vám to v nose(nosohltanu) chvilku zůstalo a zaplavilo vyústění eustachovo trubice.

Opravdové zalehnutí ucha je způsobeno nevyrovnáním tlaku ve vnitřním uchu eustachovo trubicí, která ústí v nosohltanu.
Ucpání vnějšího zvukovodu mazem není zalehnutí ucha ale prachobyčejné ucpání vnějšího zvukovodu.