vevinka007

Strach ze zubařky

Bojím se k zubařce, teď nevím jestli tam mám jít v úterý, je to moje volba:(
Mám strach z vrtání > Používá takovou tu vzdušnou vrtačku! Ale taky je hrozně nepřijemná, injekci nechci, bojím se jí!
A to mám 2 kazy ! Jeden ani ne milimetrový a druhý hrozně hluboký a půl zubu pryč! Stačí troška a je to v prdel* ! Zatím to teď nebolí! No až by mě vrtala, tak to by byla bolest, vždyť je to tak 5cm kaz! Zanedbanej..Já tam asi nepůjdu a injekci zamítám té se bojím ;'(

Nejlepší odpověď
tom004

Buď v „klidu“. Já byl v mládí stejný hlupák a přišel jsem zbytečně o dva zuby. Nakonec tam stejně budeš muset jít.

Další odpovědi
iceT

Čím dřív tam půjdeš,tím rychlejší a méně bolestivé pak bude léčení.Taky jsem si tak nechala zkazit zub,protože jsem posera ze zubařského křesla,ale pak jsem musela chodit co 14 dní celé dva měsíce do ordinace,než mi ten zub dala zase do pořádku-vlastně nedala,nechala jsem to vlastní blbostí zajít tak daleko,že mi místo něj zubařka musela dát korunku.
Pokud ti vadí vrtačka,nech si dát injekci,jedno píchnutí je snesitelnější než pětiminutové vrtání naživo-můj názor.Jednou mi dokonce dala tři injekce,protože ví jaký jsem srab.

A krom toho,zuby má člověk jen jedny a potřebuje je celý život.

anonym

Kamarád se právě vrátil z nemocnice. Pobyl si tam týden, protože k zubaři nešel, všechnu bolest zubů řešil tabletami proti bolesti až dostal takový zánět, že ho odvezli na chirurgii. Tak buď v úterý jdi s dvěma kazy nebo si počkej…:((

Funna

tak tam nechoď, ale počítej s tím, že až ti ten víc zkažený zub „vyhnije“, tak to bude bolest mnohem větší…případně tam chytneš zánět…a ten s tím malým kazem se taky sám nezahojí…a čeká tě časem to samé…a další zoubky ho budou následovat…
NEJÍT K ZUBAŘI JE NEJVĚTŠÍ NESMYSL, který můžeš udělat…není to nic příjemného…ale určitě příjemnější, než pak léčit úplně zkažený zub…a vzdušná vrtačka? to je balzám…ty lankové co byly dřív, to byly hrůzy!!…
jak se přestat bát zubaře ti neporadím…to chce odborníka…ale určitě bych ti poradila, dát si injekci…na křesle zavři oči, začni si něco zpívat a mysli na něco úplně jiného, příjemného…snad ten strach překonáš…

venkovan

Na jednom semináři o přestávce přišla řeč i na zuby (nakecá se toho – to znají všichni). jeden tam vypravoval – k zubaři nechodil moc rád, až do doby, kdy přijel z vojny a místo starého zubaře tam byla mladá doktorka s krásnými tmavými kukadly. A od té doby to bylo v pohodě.
Takže když ne zubařka – podívej se po zubaři.
A neboj – injekci nemá rád nikdo, ale skoro každý si ji nechá píchnout, protože je to jak pro něj, tak pro doktora lepší. A až ti budou ten prasklý zub trhat, dostaněš injekcí ještě víc než při vrtání. A pokud se ti do dásně dostane i silný zánět, tak budeš litovat toho okamžiku, kdy jsi nešla na vrtání.
Neboj nestraším – jen popisuji jak to v životě chodí.

bolak

Zubař má z tebe větší strach než ty zněj.

Injekce se neboj, ucejtíš jenom malý píchnutí a pak ti celá huba znecitliví tak že už nebudeš cejtit žádnou bolest. Navíc to čeho se bojíš je hlavně ten zvuk, já to měl stejně, takže tam klidně zajdi. A nebo ne, udělej to jako já a nechoď. Já nebyl u zubaře 8 let, čekal jsem až toho bude víc, se třema bubákama mi bylo trapný tam chodit, abych nezdržoval. Pak když sem se končně rozhoupal, sem docházel týden co týden asi 4 měsíce, zbytek zde > http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-prekonat-panicky-az-hystericky-strach-ze-zubare

Takhlenc, jde o to, pokud víš že tam stejně pudeš, tak je lepší tam jít radši hned, protože kaz se ti rozšíří a co by teď bylo jen pouhé vrtání, tak po čase ti kvůli tomu rozmašírujou celou hubu a nebo ti dokonce celej zub vytrhnou (a novej zub stojí prej 18.000, tak začni šetřit). A v tý době už můžeš mít v hubě takovou tragedii, že žádná injekce už nebude působit. Na druhou stranu pokud věříš že se ti kaz sám od sebe spraví, tak věř a víra tvá tě uzdraví. Ježíš by k zubaři taky nešel.

Damiana

Vy jste ale doma nějak vystrašení! Babička se bojí ušaře, ty zas zubaře – co tam u vás máte za mordýře a Cvachy? Osobně doporučuji překonat strach z injekce – kousadla si nech radši opravit co nejdřív (ale nechoď radši ke kovářovi!), protože lidi se špatnejma tesákama většinou nedopadnou moc dobře. Zkus koukat chvíli do ohně a pak to jistě pochopíš…:-)
http://www.you­tube.com/watch?v=g9vPtCW­9pJ8&feature=y­outube_gdata_pla­yer

50centes

měl jsem taky 2 kazy zpravil mi je za 30minut bez injekce a nic jsem neceltit

Fobiezubar

Já mám třeba podobný problém fobie zubař a injekce a to jsem měl i oblbovaky jen aby mě dostaly do ordinace ale bohužel ten strach je tak velký že stín neumím bojovat já chci mám už i perfektního zubaře ale bohužel pořadí nekdo