tomvot99

Co bolí víc? Vrtání nebo trhání zubů?

Zítra jdu na prohlídku a mám panický strach ze zubařů a nevím co mě bude čekat… Snad nic :)
Doplňuji:
Občas mě tak v zubech zabolí, ale je to jen chvilková záležitost, tak buď mám kazy všude a nebo snad nikde :D

Nejlepší odpověď
iceT

Nemusíš se ničeho bát,pokud tě nic nebolí a staráš se o zuby dobře,tak je velká naděje,že ti nebude dělat nic.Já tyto návštěvy taky nemám ráda,ale paní zubařka mě na příští návštěvu slíbila oblbovací injekci,tak se i těším.Také o ni můžeš požádat.

Další odpovědi
briketka10

vrtání bolí víc a při trhání si dám píchnout injekci
mám bezvadnou zubařku chodím k ní přes 15 let
nikdy bych neměnila v Praze za dobu mých studií
a co jsem tam několik let bydlela stáli všichni zubaři
za nic !!
Doplňuji:

suaeda,
zubařů se taky nebojím měla bych v
puse už pohřebiště zatím mám jen 1
můstek asi 7 let prý mají životnost
5 let doufám, že ještě vydrží..neumím
si představit to sundávání korunky AÚÚ..

badisko

jako koho a hlavne jak u koho…nekteri zubari jsou fakt na zabiti ..jini jsou skveli …mam zkusenost z obema ..ale rozhodne asi trhani ..prece jen je to vetsi zasah ..nez vrtani pak jeste sekani taky neni prej nic moc ..ale to nevim nezazil jsem to na vlastni kuzi…Tuk Tuk…

suaeda

Nebát se zubaře to je moje heslo. Jedině ti totiž dokážou pomoci. A že jsem si jich užil a dost jsem jim zaplatil.
Naštěstí moje 4 zuby, které nahradily předchozí plastové jsou nyní z keramiky a konečně bez problému. Kdyby narostly hned to by ubylo bezesných nocí a, polykání prášků.

Dochy

Víc bolí zánět okostnice, nebo jak se tomu nadává. Ještě bys prosil doktora aby začel trhat…

Ale neboj, pokud jdeš jen na prevenci, chodíš pravidelně a dosud nic nevrtali, tak i kdyby vrtali bude to nejspíš jen povrchový. To nebolí prakticky vůbec i když byl zub trochu citlivější. Pokud by to bolet mělo, lékař Ti nejspíš nabídne injekci.

NemamSlov

no povedal by som ze umrtvovak najviac boli :D

ahold

Taky mám zkušenost se dvěma zubaři. Jsem hodně citlivá na bolest. Když jsem žádala o injekci toho prvního, pokaždé jsem slyšela: „to vydržíte“. Pravda, vydržela jsem to, ale za cenu slz, nervů a panického strachu před další návštěvou.
Odešla jsem k jinému lékaři, vše jsem mu řekla a on to respektuje. Před každým vrtáním dostanu injekci. Dokonce mi řekl, že na ní mám nárok. Pak už je mi jedno, co mi v puse kutá. Přestala jsem se bát a chodím k němu naprosto v klidu.

Pepa88

Pro zubaře platí kouzelné pravidlo: Kdykoli si můžeš říci o lokální anestezii… A pokud máš strach, tak vyhodit 80kč navíc mi přijde jako nic za bezbolestný zákrok :)

A co se bolesti zubů týče. Je třeba odlišovat bolest způsobenou zubem (nedejbože zánětem nervu, to je bolest, že by člověk mlátil hlavou o zeď – fakt) a tu nejčastější bolest a to je bolest zánětem dásně… To je taková ta citlivost na studené, na teplé, taková ta občasná bolest z ničeho, která se usadí (bolest způsobená zubem jde řešit jen zubařem, nebo kovářem 😉 ).

Reezo

Záleží na okolnostech, co přesně postihlo zub a jak bolestivé to je… Vrtání je spíše záležitostí nepříjemnou, protože se přenášejí vybrace z vrtání do kostí a člověk se necítí dobře celkkově 🙂 Zase trhání zubů se neobejde bez umrtvení, protože aby mohl být zub vytrhnut, tak se musí "odřezat nebo odloupnout dáseň od zubu a pak ho kleštičkama vytáhnout ven. pokud máte zub nemocný, tak může být více bolestivé vrtání.

Vždycky si říkám, že je lepší menší zlo, než o zuby přijít.
Jinak je dost možné, že nám v budoucnu budou zuby dorůstat.

marci1

Můžete mít jen citlivé zuby. Plombování trvá chviličku a při případném trhání by Vám dal zubař injekci. Ale zubaře je potřeba, třetí zuby nám nenarostou.:-)

Araxis

většinou to bývá tak že ze začátku co člověk usedne do křesla tak si ho zubař oblne řečmi,uklidní ho,povídají si o zahrádce a dětech,takový to uvolnění.Pak příjde prohlídka.Jestli jdete na zakrok tak jen prohlídne a víc udela v nejbližších dnech.Co bolí víc?Mě u zubaře nic moc nebolí-injekce snesu,hadici a tampony v puse taky.Nejvice bolí huba po zákroku,ale druhý den je už líp :)

nikol98

Dobrý den. Záleží..Třeba pokud šlo o trhání osmiček, tak po prvních dvou jsem si na klinice dSmile nechala vytrhnout ty zbylé dvě v narkoze (nedělají to všude)