Ika8989

Nevíte, jaká je platnost výpisu ze zdravotní karty?

Dobrý den, jaká je prosím platnost výpisu ze zdr. karty? Nikde není přesná odpověď. Je to pro jineho lékaře na vstupní prohlídku(nové zaměstnání)Myslím tím, zda je v pořádku, že výpis mám 1.7.ale na prohlídku jdu za dva měsíce.

Děkuji Ika

Platnost výpisu ze zdravotní karty

Odpovědi
Edison

Výpis nemá „platnost“. Vystavuje se „k datu“.

Frontinus

Záleží na požadavcích zaměstnavatele při vstupní prohlídce. Pokud jde o víceméně formální prohlídku, tak stáří několika měsíců nejspíš vadit nebude. Pokud ale nastupuješ do provozů hodnocených jako nějakým způsobem kritické (potravinářství, řidič,…), může to být ošetřené a lékař provádějící vstupní prohlídku může mít nařízeno, že výpis nesmí být starší než například měsíc. Takže nejlépe je se zeptat.

Edison

To vím. Lékař napíše zprávu, nebo poskytne výpis „k datu“. Ten, kdo výpis žádá si stanovuje podmínku, že „nemá být starší než…“. A to si určuje ŽADATEL o takový výpis. Ona totiž historie se NEMĚNÍ. Takže když ve výpisu bude napsáno, že „v mládí prodělal chorobu“, pak je jedno, jestli to přineseš v září, nebo v prosinci o rok později. Platit to bude POŘÁD.