modnar

Proč mě při nádechu píchá v oblasti srdce?

Dobrý den, už 2, 3 roky se mi občas stává, ze mě při nádechu začne píchat v levém prsu (někdy i v pravém či v zádech). Dříve stačilo pár sekund nedýchat a bolest přešla, tento měsíc už to ale začalo být horší, třeba 3 minuty musím dýchat málo a rychle, aby nějaký ten přívod kyslíku byl. Pár měsíců už se mi to stává alespoň jednou za den, dříve to tak časté nebylo. Nekouřím.

Tak by mne zajímalo, zda tu někdo nemá nejmenší tušení, oč by mohlo jít, zda je potřeba to prokonzultovat s lékařem.

(Už jsem hledala na internetu, ale s podobnou situací jsem se nesetkala)

edit: A to já nevím, za zeptání nic nedám (:

Nejlepší odpověď
quentos

Ano, prokonzultujte to s lékařem.
Zde nejsme odborníci a radit laicky „na dálku“ v takto vážných záležitostech může být i život ohrožující.

Další odpovědi
dubraro

Kolik je ti let? Měl jsem okolo 16 podobné problémy a přisuzoval jsem je růstu. Šel jsem k lékaři a ten mi napsal do karty, že jsem simulant (tehdy to byl docela problém).
Mnohem později, asi ve 40, se při náhodné kontrole ukázalo, že mám nedovíravou chlopeň.

orestez

Ano, nikdo na Internetu nejsme lékaři, přesto radíme přes internet nebo u čaji, nebo ve frontě na výplatu. Hlavní je dodržet češtinu, aby tomu agenti rozuměli. Takhle. Já su normálně činógl a tyhle zátěže gómu. Dělejte cviky, které vám tady popíšu. Jo? Obě ruce za hlavu, spojit prsty. Dlaně tedy obepínají hlavu. Ruce jsou spojeny prsty, takže teď se je snažte ty ruce roztahovat od sebe. Dělejte to v sedě nebo ve stoje. Takto se uvolňují skřípnuté nervy v oblasti hrudníku. Dělal jste neobvyklou práci, zatěžoval trup. Uvědomte si ty chvíle, kdy tomu tak bylo. Pak stačí protáhnout tímto cvikem.
Pokud zatěžujete svaly častěji jedním druhem námahy, všímejte si toho, prosím, pak víte, co vás trápí.

orwell

Téměř identické potíže jsem měl v mládí též a nikdy na mně nic nebylo zjištěno. Tedy dopadl jsem podobně, jako dubraro. Občas to přicházelo i několikrát za den. Časem to odeznělo, ale trvalo to léta. Nikdy jsem se nedozvěděl, čím to vlastně bylo. Později se dostavily bolesti na prsou, již ne tak ostré, ale zahrnující větší plochu. Trvaly i několik hodin. Myslel jsem si, že se jedná o infarkt, ale nekonal se. Opakovalo se to mnohokrát, až jednou mě napadlo, nevím proč, zatlačit na dolní okraj hrudní kosti. Udělalo to „lup“ a bylo rázem po potížích. Pak už jsem se takto opravoval sám. Nakonec to po čase také zmizelo samo. Takže je možné, že se jedná o nějaké dočasné „skřípnutí“ nervů mezi žebry, případně může být zdrojem podobných efektů i páteř. Doporučuji rovněž konzultaci s lékařem a můj tip je, že nic nenajde.

ivzez

Máte pravdu, ze hledání v internetu a za zeptání nic nedáte:
jenom své zdraví.

Ale vážně:
Proč si myslíte, že žádný solidní lékař nekonzultuje přes internet apod.?
Protože bez vyšetření, které přes internet provést nelze, nebude nikdo
soudný nic diagnostikovat ani ordinovat.

Orestez i Orwel mohou mít pravdu, nemusí jít o nic vážného.
Ale risknete to, když problém trvá už minimálně dva roky a v poslední
době se doknce zhoršil?

Můžete mít namožené dýchací svaly,
problémy s dýchacími cestami, s plícemi, se srdcem.

Fienir

Páteř, svaly, nebo dokonce srdce. Ale pokud se to zhoršuje, určitě bych silně doporučil se poradit s lékařem.

orestez

Bát se pomoct v tak jednoduché věci, jako je pocit píchání při nádechu, to je alibismus. To už můžeme jít kosit trávu. Na tom se nedá nic zkazit. A foukat listí.