deny555

Změna obvodního lékaře…

Moje manželka v ČID Z určitých důvodů odešla od své obvodní lékařky k jinému lékaři.Ten si vyžádal její zdravotní kartu,ale poslali mu jenom výpis ze zdravotní dokumentace.Chci se zeptat jestli lékařka může její originální zdr.dok.zadržovat a neposkytnout ji ucelenou novému lékaři,protože ji tím dosti poškozuje.Děkuji.

Nejlepší odpověď
mosoj

Pokud vím tak zdravotní dokumentace je vlastnictvím lékaře. Sice se mi to nelíbí, ale je to tak. Proto svému praktickému lékaři dávám pouze kopie lékařských zpráv.

Další odpovědi
Michal

Jestli paní odešla a odhlásila se , nechala se registrovat u jiného lékaře, měl by pan doktor poslat celou dokumentaci.Raději se optám a napíšu.