huxa

Je možné, aby mi žilky v oku popraskali ze stresu?

Dělal jsem zrovna zkoušky, srdce mi bušilo, jako bych utíkal maraton a potom, jako by mi do oka spadla muška, tak se teď doma dívám a jedno oko mám naprosto červené, jak kdybych vyhulil tunu marihuany, může to být pouze ze stresu, takže z vysokého krevního tlaku? A jak toto oko ošetřit? Dával jsem si kapky na alergii a dělal i výplach, nepomohlo.
Doplňuji:
Děkuji za odpovědi, další ráno jsem měl znova popraskané stejné oko, byl jsem tedy u očařky a řekla mi to, co jsem si myslel, že mi řekne-„piješ kávu?“, „jo, každé ráno“, „jak často se díváš na TV/jsi u PC?“, „pár hodin denně“, potom si půl minuty prohlížela v jakémsi přístroji mé oči a následně mi předepsala abstinaci vůči kávě a u PC si dávat po dvaceti minutách alespoń pětiminutové přestávky…
Děkuji bolaku, tvá odpověď se mi zdála nejvístižnější, zkusím ten ASCORUTIN :)

Nejlepší odpověď
bolak

Zkus tohle > http://www.le­karna.cz/asco­rutin-tbl-obd-50/ , sice to není určený přímo na tohle ale mělo by to zabrat.

Lék stojí kolem 50kč, maj ho úplně v každý lékárně a daj ti ho bez receptu. Vem si hned dva najednou a večer jeden. Od zejtřka pak 1 ráno 1 odpoledne a dej vědět jestli to zabralo.
Doplňuji:
Jo, ještě k otázce, jasně že jo. Když se ti zvedne tlak a tělo na to není připravený, tak první to odnesou ty nejmenší cévy, a oči jsou srdci nejblíž, takže pokud žereš málo ovoce, málo flavonoidů, tak máš ty cévy oslabený a ten tlak prostě nevydržej. Ten Ascorutin je taková náhražka, zpevní cévy, sníží jejich propustnost

Pokud to byla jednorázovka, tak bych to neřešil, prostě stres, pokud by se to opakovalo, tak si zkus půjčit od někoho tlakoměr a přeměřit se, jestli nemáš dlouhodobě hraniční tlak.

Další odpovědi
Reezo

Já osobně bych to prodiskutoval v lékárně a zeplat bych se co by mi doporučili. Jinak spousta lidí si mylně myslí, že oční kapky visine (nebo jak se jmenují) pomáhají oku. Jenže opak je pravdou a pouze maskují zčervenání oka, ale neléčí poškození. Ujistil bych se tedy, že dotyčný výrobek bude pracovat správně.

johana 56

Doporučuji tuto skutečnost nepodceňovat a co nejdříve navštívit očního specialistu.I při normálním krevním tlaku dochází ke zvýšení tlaku nitroočního,coč může být příčinou praskání žilek.Při zanedbání mohou nastat vážnější komplikace.Výplachy jsou nejlepší Ofthalmem nebo čistou převařenou vodou.Visin jsou kapky spíše zklidňující,nikoli léčivé.Ascorutin je sice dostupný,nicméně i o jeho dávkování by měl rozhodnout lékař.U tohoto přípavku jde o dlouhodobé užívání.
Doplňuji:
Zde je možnost obrátit se na odborníky
http://www.lekari-online.cz/ocni-lekarstvi/indi­kace/cervene-zilky-v-ocich

beer

Příčin může být více.
Zkusil bych starý dobrý Evercil. Za pár kaček v každé lékárně.
Zkušenost

www

Také znám ještě z dětství Evercil a je skutečně dobrý.
Během jednoho až dvou dnů by to mělo zmizet a pokud ne, může se jednat o větší problém, běž k lékaři. Jen ten ti řekne původ.

anonym

Huxo, zajdi si s tím na oční. Praskající žilky v oku nejsou žádná banalita. Mohou být vedlejším projevem nějaké nemoci. Pokud ti lékař náhodou nic nezjistí a nedoporučí Ti léčbu sám, tak zkus do svého jídelníčku zařadit více pohanky a ostropestřec mariánský. Oboje působí na elesticitu cév. Neslibuji okamžitý efekt. Ale tvůj jídelníček je třeba o takovéto potraviny a semínka doplnit.

johana 56

Schopnost vidění patří k nejvzácnějším darům,které lidská bytost dostala do vínku.Samoordi­nování různých kapek či mastí při malých obtížích může vést k neřešitelným problémům.

ponovotny

když by mi studovaná doktorka na žilky v oku poradila nepít kafe tak bych si taky nechal raději poradit někým nestudovaným ;)

bolak

proč nemám jako jedinej boda, když jsem napsal úplně nejvíc řádků ze všech!!!! ☹