Lgee

Podle čeho se určuje cena potravin?

Podle množství na světě jako třeba že cukru je méně než soli tak proto je levnější???

Odpovědi
Drap

Neni to tak úplně jednoduché. Celkové množství a vyprodukovatelné množství je jeden aspekt. Vliv mají třeba náklady n výrobu, na přepravu. Zisk jednotlivých článků výrobního řetězce. V neposlední řadě poptávka a zájem.

Tw!st

Podle úsudku distributorů. Ti usuzují buď podle konkurence, nebo aby měli dostatečný zisk. Samozřejmě to je i podle toho jak moc je té suroviny a jak dobře je dostupná.