lilibou

odstranění znamének

Chci si nechat odstranit znaménka..
nevíte jaká je nejvhodnější doba? a musím nejdříve ke svému praktickému lékaři??a platí se to?

předem děkuji všem za odpověď,to je pro mě moc důležité..
Doplňuji:
taky jsem slyšela že v zimě je to nejlepší..teda je to pěkně drahé to abych už začala šetřit..taky jsem slyšela že některá znaménka se platit nemusí,že ten kožní určuje která se platí..ale jak vidím,tek to asi pravda nebude..

Nejlepší odpověď
Luss

Zajdete k obvodnimu lekari a poradte se. Casove obdobi jedno neni. Doporucuji se spise zmini mesice. Jde o to, ze misto po cerstve odstranenem znamenku (cca 4 – 6 tydnu po odstraneni) neni dobre vystavovat primemu silnemu slunci. Odstranuje se vice metodami, podle toho se odviji cena. Ja jsem mela znamenko primo pod bradou a proto jsem radeji volila laser a to me vyslo na 1200,– Kc. Da se ale ostranit i chirurgicky a to je levnejsi. Take zalezi na tom, zda jdete nekam na polikliniku nebo k soukromemu koznimu.
Doplňuji:
urcite zalezi na tom, zda ostraneni je jen esteticka vec, nebo zdravotni atd. Tim laserem vim, ze 1200 je cca prumer u soukromeho kzoniho v Praze. Videla jsem i za 1000,– a naopak treba i za 2000,–. Toto bylo na moji zadost, bez zdravotnich rizik a bez doporuceni obvodaka. Proste rovnou k soukromnikovi a uriznout :) mela jsem jedno a proto me srdce pro 1200,– nekrvacelo. proto rikam, dojdete k obvodakovi a poradte se. to mate nejlepsi. Treba kdyz je podzreni, zda znamenko neni zhoubne, jeho odstraneni a vysetreni myslim hradi pojistovna. Coz Vam samozrejme nepreju. Lepsi kdyz jsou to jen ty esteticke duvody… 😉 drzim palce

Další odpovědi
eva

Myslím že je celkem jedno jaké je období.Stačí zajít na kožní a platí se to.Asi 500 – 600 kč za jedno znamínko.

Jahoda

Já jdu na odtranění znamének v srpnu. Nejlepší je to v zimě a na podzim, kdy se místo po odtranění znaménka vyhne přímému slunci. Zákrok mám v létě z toho důvodu, že se doktoří obávají, že bude rakovinotvorný. Proto to nechtěli odkládat ☹ Snad budete mít štěstí. Snad i já…

zdeny

JAHŮDKO NESTRESUJ SE POŘÁD . ZUBAŘ NEBO GYNDA JE URČITĚ HORŠÍ , VŠE BUDE OK 🙂
Já mimo jiné neplatil vůbec nic , dělali mi asi 4 . Možná ze známosti ?:-)) A dělali mi to v létě

GM

Vlastní zkušenost – odstranili mi už asi 15 znamének, nic jsem neplatila. Jednou jsem šla nejdříve na kožní, kde mne doporučili na chirurgii, ale jindy se mi nechtělo čekat na kožním a na chir. jsem se objednala přímo. Byla to znaménka, která mi určitým způsobem překážela. Myslím, že na roční době zas tolik nezáleží. Vyoperovaná znaménka se posílají na histologické vyšetření.

martina1

Máte trochu skreslené informace.Za excizi se na klasické chirurgii neplatí,ani pokud se jedná o kosmetickou záležitost a nemáte doporučení.Většina pracovišť ovšem vyšetření od kožního vyžaduje.Excize se pletí na plastických chirurgiích,kde je hlavní položkou platby šicí materiál,který je jemnější a dražší,než na standartní chirurgii.Pokud máte znaménka třeba v obličeji,tak se investovat vyplatí.Bacha před kosmetickými salony,které nemají potřebnou kvalifikaci a i laesr může napáchat škody.zima je lepší,protože kůže má menší tendenci jizvit a tolik se nesluníte.