Anikitos

Myslíte, že u některých bílých trpaslíků existovaly planety, na kterých byl život?

Ještě před tím než se z některých stali bílí trpaslíci, byly hvězdami jako je naše Slunce. Podle vědců měly některé tyto hvězdy před svým zhroucením podobné seskupení jako je naše Sluneční soustava. Myslíte, že u některých těchto ”obrů” byly planety podobné Zemi, a to i s životem (pochopitelně dávno v minulosti, např. miliony nebo i miliardy let zpátky), který nakonec zničil kolaps jejich hvězy?

Je to možné. A je zajímavá myšlenka, že ”kousek” od nás mohla být planeta a vl. celý systém hvězdné soustavy, který už to ”má za sebou,” kde už proběhla evoluce a ty věci kolem a všechno už to dávno zaniklo, kde mohla být civilisace o tolik vyspělejší než je ta naše…

Nejlepší odpověď
aliendrone

Je to pravděpodobné. Naše Slunce patří ke 3. hvězdné generaci, tzn. že už před ním existovala jiná hvězda, která přeměnila vodík na težší prvky. (a díky tomu existujeme – v podstatě jakýkoliv prvek těžší než lithium (tedy v Mendělejevově tabulce třetí v pořadí po vodíku a héliu) vznikl termonukleární fúzi v nitru dnes již neexitujících hvěz­d.

S tím „kouskem od nás“ to není tak jednoduché – i když je bílý trpaslík maličkatým pidiobjektem velikosti srovnatelným se Zemí, je poměrně hodně žhavý (obvykle víc, než má většina hvězd povrchovou teplotu), chladne pomalu a díky tomu (pokud by byl blízko nás) by ho infrared observtoře (především orbitální) určitě dávno detekovaly. :)

Dobrá otázka! :)

Další odpovědi
Chrochta

Určité je to zajímá otázka vědci stále něco skoumaji přichází stále na nové věci a stále doufají že planety kde byl život před miliardy lety byl zcela vyvinutý což je prokázána i planeta obrů Tak že abychom to vše schrnuly dohromady .před miliardy lety život na některých planetách byl a život do dnes na našich planetách je byl a bude.

hapiky

Takové otázky si kladou vědci neustále. Zatím to nemůže nikdo s jistotou potvrdit, jak vypadala první sluneční soustava.
V jednom se ale shodnou. Nynější doba je „zlatý věk“ pro zrod a vývoj života, asi něco jako mezi jarem a létem. Nedochází tak k velkým vývojovým exrémům jako dříve, a máme ve vesmíru již dost prvků, které vznikly po kolapsu hvězd a které se dříve volně nevyskytovaly.
Dnes máme problém pochopit třeba jen princip fungování vesmíru, proto se můžeme jen domnívat, co bylo předtím.