Gus_Fring

Kdybyste mohli získat Nobelovu cenu za nějakou vědeckou kategorii, jakou byste si vybrali? A proč?

Za lékařství, fyziku nebo chemii? A proč?

Odpovědi
Edison

Vědec si nevybírá kategorii, v jaké by měl dostat toto ocenění. O tom rozhoduje nadace. Vědec jen bádá a bádá ve svém oboru a časem jej někdo nominuje. Ani to nemůže udělat vědec sám.

Kepler

Sice nemám ani na mikronobelovu cenu, ale Nobelovku bych dal za fyziku tomu, kdo vyřeší termonukleární fúzi jako zdroj čisté energie. To by vyřešilo neuvěřitelné množství dnešních problémů, včetně kolonizace Marsu a záchranu ekosystému Země

Ametyst

Chtěla bych přijít s řešením, jak využít vyhořelé jaderné palivo. Nevím, jestli jde o fyziku nebo o chemii, ale hodně by se nám i Zemi ulevilo.