Lukáš Rusek

Jak si vyčistím ušní maz, který mám hlouběji ve zvukovodu?

Dobrý den, lépe řečeno včera večer před spaním jsem si čistil uši vatovými tyčinkami. Po čištění uší jsem začal špatně slyšet na levé ucho a myslím si že jsem si tou vatovou tyčinkou zatlačil maz dále do zvukovodu. Musím nasvštívit lékaře nebo si můžu poradit sám (jak)?

Nejlepší odpověď
annas

Takto se uči nečistí, pak se způsobíte problém, který jste zmínil.

„Čistí se uši opravdu nejlépe samy? Jak na to, abychom si přehnanou péčí neublížili“

https://www.frek­vence1.cz/clan­ky/cisti-se-usi-opravdu-nejlepe-samy-jak-na-to-abychom-si-prehnanou-peci-neublizili.shtml

Zde najdete radu z lékárny. Pomáhá olejíček. Pokud je ale maz zatvrdlý, je třeba jít k lékaři a ten uši propláchne.

Jenže je sobota, tak možnost návštěvy lékárny a lékaře zřejmě padá.

https://www.le­karna.cz/clanek/us­ni-maz/

Takže si zkuste pročíst tento článek
http://www.pros­tezdravi.cz/jak-odstranit-usni-maz/

Jen konstatutuji, rozhodnutí je na vás.

Další odpovědi
aliendrone

Hmm. Nejdřív ho musíš „načnout“ – ideálně peroxidem vodíku (LÉKÁRENSKÝM!!! 3%!!!) Je to sice k podělání pocit (něco jako šimrání až se ti kroutí palce u nohou), ale maz pak půjde mnohem lépe vyčistit, část se ho rovnou vyplaví. V případě potřeby opakovat.

Pozor – peroxid vysušuje, takže tuhle „kůru“ rozhodně nepoužívej jako standardní! (v uchu je citlivá kůže, bubínek atd.)

Tw!st

Taky se mi to párkrát stalo. Vezmi si nějakou prázdnou PET lahev, třeba 1L. Do víčka udělej něčím dírku. Napusť do lahve teplou/vlažnou vodu. Jdi třeba nad vanu nebo sprchu a namiř si dírkou nad ucho a pevným stiskem, tak aby voda proudila tryskou si nech pročistit ucho, poté otoč hlavu, aby voda vytekla. Opakuj CCA 10×, dokud maz nevyteče ven. Byl jsem přesně s tímhle minulé léto na ušním. Udělal to na stejný princip, akorát s velkou stříkačkou namísto PET lahve.