JájsemRaibek

Co mám dělat s Vincentkou?

Pít, kloktat, teplou, studenou nebo co s ní?
Je na nachlazení, našel jsem že kapky do nosu na proplachování, ale co ještě?

Nejlepší odpověď
Kepler

Na kloktání Vincentka asi není, spíš na pití a na uvolnění ucpaných horních cest dýchacích formou proplachu, nebo inhalací spraye. Vše o Vincentce najdeš zde:
https://www.vin­centka.cz/

Další odpovědi
aliendrone

Jsou tací, kteří z ní dělají vinný střik. A popravdě – zkusil jsem a nebudeš věřit, ale v létě to není vůbec špatné. :)

Bobek 2

Na léčbu se obvykle doporučuje inhalovat, ale jinak se s ní dá dělat prakticky cokoliv.

zjentek

Já si dávám deci každý ráno na lačno, pokojová teplota, ale jinak můžeš, co chceš, třeba si k ní dělej rýži. (; Mně pití chutná více „zásadité“ a tak si do sycený vody se sirupem nebo bylinami cvrnknu Vincentku, asi půl deci na dvě deci drinku.

Aliendrone, smíchání alkalické (též slané) Vincencky a kyselým vínem může dát vzniknout zajímavým sloučeninám a chutěm, mňam, někdy zkusím! (;

Kepler

alien: ó ano, ožrat se a při tom udělat něco i pro své zdraví – to je i moje krédo!

zjentek

To už mně přijde pohodlnější klopit čistý panáky a zapíjet je rovnou Vincentkou!

Kepler

Aj tak sa dá…