Spiritus

Čím je způsobena bolest žaludku?

Po požití alkoholu(hlavně vína),mě vždy bolí žaludek,někdy i s pocitem na zvracení…Čím je to způsobeno?Kyse­lostí?A co na to pomáhá?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

A když víš, že ti to nedělá dobře, tak proč to piješ?
Dej si raději pivo nebo nějaký bylinky-becher, fernet.
Co na to pomáhá? Zkus něco na sklidnění, třeba smecta.

Další odpovědi
PostApMan

„Překysličení“ – trpím tím i já, občas to zamrzí ,ale doporučuji vysadit víno.

Co to popisujete je přesně můj případ, jediné co na to bezpečně pomáhá jsou léky(bez předpisu) na utišení kyselosti žaludku a na pálení žáhy – mám to odzkoušené ;) – díky tomu si pak pár sklenek dopřát můžete a bude Vám lépe.

aramah

Alkohol je špatně,jinak léky Omeprazol-ratiopharm.

mosoj

Zatím jste mladá, a ty potíže nejsou tak kruté, jinak by jste se takhle nevyjadřovala.
Ale bude hůř.
Zkuste pít jenom červené víno je zásaditější než bílé a nezvyšuje kyselost v žaludku. K tomu Helicidu a pod.( úč. látka omeprazol ) stejně jednou dospějete.

ellei

Překyselení:) já mám teda odzkoušené že se mi tohle děje když piju bílé víno, s červeným nemám žádný problém. A pomoct by měl Anacid, Smecta ap., nebo obyčejná soda.

elektrikář

Zašel bych si k doktorovi může jít o začínající žaludeční vřed. Zkuste na uklidnění anacid.

anonym

Tuším, že ZAJ-PO by odpověděla, že k vínu máte něco pojíst co pohladí žaludek. Ovšem pozor na antacida! http://cs.wiki­pedia.org/wiki/An­tacida

Dlouhodobá aplikace může způsobit poruchu vstřebávání fosfátů, skrze mechanizmus reakce hliníku s fosfáty za vzniku nerozpustných solí. Důsledkem může být osteomalacie. U kardiaků je dobré volit lék s nízkým obsahem sodíku. U nemocných s poruchou funkce ledvin je třeba dávat pozor na rozvoj hypermagnezémie (vysoká hladina hořčíku v plazmě) a hliníkové encefalopatie (poruchy činnosti CNS).

Spiritus

to Mroslavst:víno mám až moc ráda nato abych se ho vzdala…

aramah

To je dobré,tak už se jen nauč milovat bolest žaludku.