Čaj ze zázvoru

Jak uvařit čaj ze zázvoru proti nachlazení

Nejlepší odpověď
anonym

do černého čaje přistrouhnout kousek čerstvého zázvoru. Je jedno, jestli ho tam necháte celou dobu, co máte čaj v hrnku (bude zaručeně silnější) nebo ho necháte jen vylouhovat spolu s čajem v sítku

Další odpovědi
carola

Pořádný zázvorový čaj se dělá? Do normálního hrnku nastrouháme dostatek zázvoru, tak aby zaplnil dno a přelijeme vroucí vodou, necháme 5 min louhovat a pijeme teplý. Po dopití čaje se může zázvor sníst. Velmi účinný na nemoc jako je chřipka, nachlazení atd.