majda1974

zázvorový čaj

je pravda,že dlouhodobé pití zázvorového čaje ničí játra,?

Nejlepší odpověď
kenyrts

Určitě to není pravda!!

Zázvor – podpora trávení:
Zdravotně prospěšné účinky:
podpora trávení
Zázvor současně zlepšuje žaludeční motilitu a působí proti spazmům hladké svaloviny trávicího traktu. Pomáhá při poruchách trávení, nadýmaní, plynatosti a symptomech dráždivého tračníku.

antiemetický účinek
Studie prokázaly, že zázvor zmírňuje nevolnost. Je používán v prevenci a léčbě kinetóz a ranních nevolností v těhotenství.

podpora krevní cirkulace
Výzkum ukazuje na schopnost zázvoru zvýšit krevní tok. Složky zázvoru zabraňují shlukování krevních destiček, čímž mají potencionální účinek při arterioskleróze.

snižování hladiny cholesterolu
Zázvor snižuje hladinu cholesterolu v krvi a v játrech a zvyšuje produkci žluče.

Vhodné aplikace:
Špatné trávení
Plynatost
Nadýmání a břišní diskomfort
Syndrom dráždivého tračníku
Nevolnost
Chladné končetiny
Vysoký cholesterol
Ateroskleróza
Aktivní látky:
Gingeroly.
Kontraindikace a interakce:
Zamezte vysoké dávky během těhotenství. Dávejte pozor při užívání antikoagulačních léků. Zázvor může zvýšit vstřebávání léků. Konzultujte užívání všech léků s lékařem.