zjentek

Bolej při jídle umělý zuby?

Tak třeba při chroustání sójový tyčinky!

Nejlepší odpověď
Jiří Bohumil

Když Ti „neseděj“, tak jo. A nejen při chroustání té tyčinky. Důležité je, abys je nosil stále, a pokud jsou nově udělané, tak si je nechal upravit, pokud někde tlačí. Vlastní zkušenost ještě sice nemám, zatím platím draze můstky, ale ze svého okolí mám hodně příkladů. Ti, kteří vydrželi a dali si záležet na „zaběhnutí“ a používají je stále, jsou spokojení, ti, kteří to vzdali a stále je vyndávali a nepoužívali, nakonec jedli bez nich a pouze vše mleté.
P.S. Doufám, že jsi myslel „klapačky“. Jinak ostatní (můstky a korunky) nebolej, pokud nedojde k zánětu kořenů, na kterých jsou uchyceny.

Další odpovědi
led

Stáva sa že človek cíti orgány, ktoré už nemá, hovoríme tomu fantómová bolesť. Ale môže byť aj skutočná bolesť, keď hovoríme o bolesti zubov, v takomto prípade cítite bolesť ďasien, podnebia (to znamená podložia, na ktorých spočívajú umelé zuby), ktoré pre vás sú súčasťou zubov.
Pri sojových tyčinkách sú tvrdé čiatočky, ktoré občas vnikajú práve pod protézy a tlačia na ich lôžko.

ivzez

Umělé zuby bolet nemohou, pryskyřice
ani jiné materiály nemají žádný cit.

Netušila jsem, že mohou bolet
zuby, které už člověk nemá. Mohou…