Jana5678

Z čeho novou kuchyni?

Ahoj všichni, s manželem plánujeme rekonstrukci kuchyně a rádi bychom slyšeli vaše názory. Uvažujeme o kuchyni z masivu, ale nejsme si jistí, jestli je to ta nejlepší volba. Jaké jsou trendy v materiálech pro moderní kuchyně? A kde nakupujete vybavení, nádobí a spotřebiče? Budu ráda za jakékoliv tipy a rady.

Odpovědi
Rokio

Nejsem odborník, ale masiv mi přijde moc drahý. Nábytek z dřevotřísky také vydrží dlouho, pokud se k němu člověk chová šetrně.

Každopádně dej na dobré recenze, až budeš vybírat řemeslníky. Musí být ověření.

elkon

Ideální je kontaktovat truhláře-nábytkáře, nejlépe doporučeného od známých. Tak jsme to udělali my. Doporučil materiál, pomohl s dispozicemi a doporučil i spotřebiče (protože má přehled co se nejvíce montuje).

Pepa25

Záleží, jestli je kuchyň spojená s obývacím pokojem a jak vypadá on: pokud je spíš moderní, pak by masiv nebo rustikální styl vypadl divně. Jinak je to samozřejmě hlavně o vkusu a penězích …

Pepina7897

Ahoj Jano, osobně bych se přikláněl spíše k moderním materiálům jako je laminát nebo sklo. Působí čistě a jsou praktické na údržbu. Pokud ale preferujete přírodní materiály, tak proč nezkusit třeba kombinaci dřeva a kovu? Může to vypadat velmi stylově. Co se týče barev, tak teď frčí hlavně světlé odstíny jako bílá, krémová nebo světle šedá.

JanaPolníčk

Pokud můžu doporučit, tak se podívejte po titanovém nádobí. Například na webu zgastro.cz mají skvělý výběr různých sad i jednotlivých kusů. Titanové nádobí má řadu výhod, je odolné, lehké, s nepřilnavým povrchem. Navíc se hodí i na indukci. Já ho používám už pár let a jsem nadmíru spokojená, a to i při vaření omáček, které se mi vždy přepálily.

KláraPišta

Ahoj Jano, nedávno jsme také řešili novou kuchyni. Nakonec jsme zvolili kombinaci světlého dřeva a šedého laminátu a vypadá to moc hezky. Titanové nádobí máme z e-shopu, co zmiňoval Michal a můžu ho jen doporučit. A hlavně nezapomeňte na kvalitní a úsporné spotřebiče, ušetříte nejen peníze za energie, ale i čas při vaření.