Kulpix

Máte doma ještě gramofon?

Nejlepší odpověď
Roman71

Ano..

Mám půl skříňky plné desek různých žánrů. Praskající gramofonová deska je úplně jiný zážitek než „sterilní“ zvuk z CD :)

..gramofilové vědí své 😉

Další odpovědi
briketka10

Gramec bych si moc přála.
Mám spoustu LP.

Jsem vybíravá. Chci kvalitní a šetřím.

ivzez

Mám.
A „modlím se“, aby ještě dlouho vydržel bez poruchy.

Mravenec

Mám, krásný, funkční. Mj. mnoho desek k němu.

Lamalam

Ano, máme. Manžel je zvukový purista a nic jiného než vinylové desky neposlouchá.

cochee

Mám, ale zřejmě nefunkční, budu se na něj muset podívat. A mojí máti, která má spoustu LP s vážnou hudbou, ale gramec šel do sběrného dvora, budu ještě v zimě nebo na jaro gramofon kupovat.

Emefej

Ano, mám. Svou oblíbenou hudbu poslouchám výhradně z gramofonu.

Kepler

Už ne, nedávno jsem ho věnoval mladšímu bráchovi i s 50 LP, některé jsou už legendy. Všechno mám přepsáno na CD, nebo stažené do PC.

anonym

Věž s gramofonem, ale desky zkusím 1× za rok, je to jiný starý dobrý zvuk.

dubraro

Ano.

Nuk nuk

Ano, není ani tak starý.

koldy

jistě, kazeťák taky

anonym

Ano, ale už jen řadu let uložený na půdě spolu s deskami. Nebude jednou výhodné jej v budoucnu prodat např. sběratelům?

jiri Linhart

Mam a nedam ! I haldu cizich desek+elektronkovy stereozesilovac s elektronkami EL 34. Ale,musel jsem diky vetsimu napeti v siti upravit rizeni otacek talire. Diky vetsimu napeti site-efektivni napeti z 220 volt na 230 volt se talir tocil rychleji a nesel seridit ani vestavenym regulatorem. Ale,na taliri jsou stroboskopicke ctverecky,takze stacila mala uprava v regulaci a gramo beha jak ma. Diky stroboskopickemu jevu muzu otacky ridit presne. Bok talire,kde jsou stribrne ctverecky je nasvicen doutnavkou,jejiz svit kmita dle kmitoctu site. Osvitem na tocici se ctverecky na boku talire vznika stroboskopicky jev. Bud ctverecky delaji dojem,ze ubihaji jednim,nebo druhym smerem,nebo delaji dojem,ze stoji. Pokud ctverecky na boku talire delaji dojem,ze stoji,pak jsou otacky talire gramofonu spravne. Tento stroboskopicky jev se uziva i pri nastavovani,ci kontrole predstihu zapalovani u aut,ci motorek,nebo se stroboskopickou vybojkou meri otacky soustruhu a pod. Nejvyskytovanejsi vybojkou u nas je IFK 120. Ale,muze byt pouzita i ze stareho fotoblesku.

zdenda52120

Mám a nedám a nemám jen jedenm zvuk z desky jě něco jiného než umělák z DVD či CD

Kajoch

Mám a asi i do konce mého života mít budu:)

marijakes

Ano, dokonce s obrovskou sbírkou LP desek. Ale je fakt, že už desky vlastně neposloucháme.

Kepler

Roman: praskající deska je fakt autentická, ale poslouchat se to moc nejde. Super jako retro. Mně jde spíš o hudbu a nerušený zážitek.

Roman71

Kepler: Jeden známý čistil desky houbičkou na nádobí (hladkou stranou) v roztoku peroxidu vodíku a Jaru na nádobí ve škopku. Do neurčeného objemu peroxidu stačí přidat pár kapek Jaru a začne se tvořit mycí pěna. Etiket se nedotýkat, omýt jen drážky!!!
Zvuk je po takové lázni impozantní. Z drážek se takto dostane mytím všechen prach a mastnota.

Kepler

Ano, to máš pravdu, Já jsem stejný efekt dosáhl omytím desky v destilované vodě s troškou saponátu nakonec čistým lihem. Jenže to mechanické poškození od té gramofonové přenosky tam vždycky zůstalo. Škoda.

Roman71

Destilovaná voda místo peroxidu? Vyzkouším :)
..s rýhami od jehly a jinými šrámy si roztok neporadí, s tím už nic nenaděláme :(

Lamalam

Naprosto nejlepší na čištění desek je isopropanol. Mnohokrát s úspěchem vyzkoušeno!

Kulpix

Ano. TAky jsem je tak čistil-