rakave

Vyrůstek na kloubu u palce na noze

Na chodidle na kloubu u palce mi najednou vyrostla menší kůstka.Nevím jak to napsat,prostě se mi na kloubu u palce objevil hrbolek.Nebolí to.Nevíte co to je ,proč to vyrůstá a jak se toho zbavit? Díky.
Doplňuji:
Tak mám prý vbočený palec.U lékaře jsem ještě nebyla,musím se odhodlat…

Nejlepší odpověď
anonym

Asi tuším, co to je, ale každopádně to chce ortopeda. Buď je to zánět šlachy, který se tak může projevit, nebo skutečná deformace kloubu. Ani jedno nelze řešit „babskými“ metodami. Zatím to nebolí, ale určitě začne. Proto doporučuji nečekat a zajít k lékaři co nejdříve.

Další odpovědi
www

Nejsi na ortopedické poradně,
proto stačí na začátek i obvodní lékař, nyní všeobecný.

briketka10

pošli nám sem foto může být i z mobilu my to zde nemůžeme posoudit, když ten hrbolek „kůstku“ nevidíme..

Drap

Rozklepej to paličkou.

Sůwa

Možná by stačilo nosit ortopedické vložky do bot. Dcera jako dítě na to dokonce měla něco jako rovnátko, ale stejně to nepomohlo. Já to mám taky a občas to i bolí.

Lucijej

No kůstka to určitě nebude – nejsi panda :D Spíš nějaká otlačenina nebo mozol, bradavice, kuří oko. Dojdi si s tím na kožní atam ti řeknou, co s tím.

Fazzz

Zkus se mrknout tady, třeba ti to pomůže. Ale rozhodně si zajdi k doktorovi. http://www.baby-cafe.cz/modules­.php?name=Forum­s&file=viewto­pic&t=26904

arygnoc

nevhodná obuv?
väčšinou to mávajú ženy, ktoré nosia topánky s vysokým opätkom (ale nie je to pravidlom).