Ametyst

Vypěstovali jste si už odolnost vůči reklamám?

Dnes už neplatí “Náš zákazník- náš pán” ale bohužel “Náš zákazník- náš zdroj”.
Vyhýbáte se reklamě, připlatíte si za vypnutí reklam? Nebo jste rezignovali a přijali ji jako nutné zlo?

Nejlepší odpověď
da ny

Snad.
Troufám si říci, že jsem proti reklamám téměř imunní.
Nevnímám je, když nechci.
Neberu je jako zlo, živí i řadu zaměstnanců….. Je na nás, jestli je vnímáme, podléháme jim, využíváme je.
Ale, “využívám“, z principu akcí, v obchodním řetězci, kam běžně chodím, téměř denně nakupovat (soukromě, služebně a pro jiné).
Do ostatních řetězců na sídlišti se nehoním. Jen pro určité zboží (asi 4× v roce). Bez předchozí informace, reklamy, letáků, mne to tam „přitáhne“,
v čase, kdy je zboží k mání (v regálech, na stojanu apod.),často zlevněné nebo v akci 😉 Buď mají akce, každou chvíli, nebo na to mám nos, či dobře funguje Třetí oko 😉
Nechci těm „zlodějům“ v řetězcích dávat zbytečně velké peníze, na jejich nehorázné zisky. Co se mi jeví předražené, nakoupím jinde, pokud zboží potřebuji. Případně využiji slevy, během nákupu.

Další odpovědi
Filip84

Moc se s touto formou propagandy nesetkávám, tedy, pomineme-li např. plakáty u silnic. Protože:

  1. Goebbelsovu skříňku nemám od roku 2005.
  2. Goebbelsovu tlamu taky nemá, a už ani nevím, od kdy.
  3. Tištěnou propagandu nečtu.
  4. Žádné „seznam zprávy“, nebo něco podobného, prostě ekvivalent tištěný propagandy, nečtu.
  5. V prohlížeči mám blokátor reklam, takže pokud jdu např. na YouTube, no tak se tam nezobrazí.

Proto se s nějakou formou této propagandy setkám opravdu, opravdu výjimečně.

Hlada

Zásadně mi nevadí, za vypnutí nebo aplikace neplatím. Vždy jde najít aplikaci bez reklam. Televizi sleduji téměř vždy ze záznamu, kde mohu reklamy přeskočit. Reklamní letáky supermarketů naopak vítám, protože podle nich mohu sestanit nákupní seznam.

Lurius

Dneska jdou reklamy na úkor funkčnosti webu, nejde o to zaujmout, ale s*át člověka tak dlouho dokud si produkt nezamiluje

aliendrone

Do jisté míry je dokážu „vypnout“ (nevnímat), ale nedělám si iluze, že jim vůbec nepodléhám. Reklama a marketing FUNGUJÍ, jinak by se do toho necpaly takové prachy, že? 🙂

Mám výhodu, že jsem obeznámen se značným množstvím mechanismů jejich funkce, na druhou stranu platím za to „zvýšenou skepsí“, což NĚKDY může mít i negativní dopady (k mé škodě, ale ve výsledku převažují pozitiva, myslím). 🙂

orwell

Do značné míry vypěstoval. Dokážu se „vypnout“ a nepřijímat informace z okolí, pokud to nebolí. Naučil jsem se to na různých školeních a poradách – většinou impotentních – v dávné minulosti. Taky hojně využívám tlačítko na dálkovém ovládání tvp, určené k vypínání zvuku. Je skoro neuvěřitelné, jak se reklamy stanou téměř bezzubými, pokud do nás zároveň nebuší řev z repráku. Proto nám chlapci tak rádi k reklamám zesilují zvuk. Vysledoval jsem, že asi třetina času stráveného u tv padne na reklamy a zajímavé je, že spotřebovaná energie s tím spojená nikoho netrápí…

zjentek

Netřeba platit za vypnutí, pokud je jedinec extrémně psychicky odolný a disponuje extrémní trpělivostí. Pak si lze imunitu vypěstovat, přestože reklama běží, ale… Rozhodně bych se neodvážil uvažovat jak odolnost funguje u žen a dětí. 🤨

Safast354

Osobně si myslím, že v dnešní době se reklamě nelze vyhnout.
Ano mohu jí někde (např. na počítači) nějak zablokovat, nicméně, i tak si myslím, že tím (pokud o rána do večera nesedím za obrazovkou) zamezím jen malému procentu. Pokud je reklama zajímavá/užitečná, nemám s ní ani nejmenší problém, pokud je pouze otravná, tak mě vadí. (i když si uvědomuji, proč tomu tak je, a že oba typy jsou tu od toho, aby uvízli v paměti, pokud mě rozčílí, splnila tak svůj záměr a já si jí pamatuji). Je spousta reklamy, za kterou jsem dokonce i rád.

elkon

Nepotřebuji nic pěstovat reklamy jsem nikdy nesledoval. Na schránce na plotu mám odmítající ceduli a v počítači to mám dobře ošetřené i bez placení.

Bortolo

Ano, hlavně většina reklam mají spíše dneska výchovnou roli, takže skoro nesleduji TV a cíleně hledám program, který odpovídá mým preferencím.