HZK

Stalo se Vám, že přišla kontrola nemocenské i o víkendu?

Myslím, že by se to stávat nemělo.
Logicky, když mám pracovní týden Po-Pá, proč by měli chodit o víkendu?
Nezáleží jestli jsem nemocnej nebo mám jen špatnou nohu, ale jestliže jsem celý týden zavřený doma, proč bych se nemohl o víkendu na 2–3 hodiny ukázat na slunci?

Nejlepší odpověď
ivzez

HZK, to je hodně krátkozraký pohled.

Bere si snad nemoc na víkend volno?
Ne. Nemocný jste po celý týden a léčebný režim jste povinen
dodržovat po celou dobu pracovní neschopnosti.

Kontrola může přijít 24 hodin denně 365/6 dnů v roce.
Většinou ale nechodí v době nočního klidu (od 22 do 06 hodin).

Další odpovědi
Drap

Ano, stalo. Proč by to nemělo být i o víkendu? Pokud je člověk nemocný, je jedno, jestli je pondělí nebo neděle.

Dochy

Protože nejde o kontrolu pracovní morálky 😉 ale o kontrolu dodržování léčebného režimu. Ukázat se na slunci: já nemám nic proti. Pokud tomu odpovídá váš zdravotní stav, doktor vám může napsat vycházky. A osobně nemám ani nic proti vycházkám neomezeným. Nevidím důvod proč bych si se zlomenou nohou nemohl číst knížku na sluníčku radši než doma koukat na stupidní seriály, či s psychickýma potížema chodit po lese radši než být zavřenej sám v paneláku…

anonym

Mně se ještě nestalo, že by přišla i ve všední dny, a to jsem na PN 9 měsíců, ale může se objevit jak o víkendu, tak státem uznaných svátcích. Bereš snad nemocenskou jen PO-PÁ?

agentpv

jednou mi přišla kontrola po operaci – a tom jsem měl „neomezené“ vycházky.
A jednou mi přišla kontrola a to jsem vůbec nebyl nemocný. Vždy to bylo v pracovní době.

Filip84

Nekveruluj.

Prvních 14 dnů kontroluje zaměstnavatel, a já pro zaměstnavatele, který mi nevěří, a já jemu, nepracuju. Tečka. Takže mne nikdy zaměstnavatel nekontroloval.

Pak kontroluje OSSZ. OSSZ Tě bude kontrolovat na „bonz“, jinak ne, tak to prostě je, protože PN je hodně, kontrolorů málo. Když dojde „bonz“, tak v nějaké přiměřené době provedou kontrolu.

Kontrolovat Tě, theoreticky, mohou kdykoli, ovšem pro kontrolu v noci by museli mít nějaký relevantní, prokazatelný, podklad, jinak se lze účinně bránit zneužitím práva a / nebo rozporem s dobrými mravy.

Mne nikdy nikdo nekontroloval, ale znám případ kontroly OSSZ i o weekendu, dokonce vím o dvou případech.