Jiří Potucky

OD kolika do kolika může přijít kontrola na nemocenské

Odpovědi
marci1

Odpovídají odborníci ČSSZ:

„Žádný zákon přesně neurčuje dobu, kdy je možné nemocného kontrolovat. Je tedy na pracovníkovi správy sociálního zabezpečení, kdy kontrolu provede. Měla by ale probíhat mimo vycházky povolené ošetřujícím lékařem a s ohledem na dodržování nočního klidu.“

https://www.bles­k.cz/clanek/rad­ce-prace/143870/co-vas-nejvic-zajima-o-nemocenskem.html

Klaproth

Záleží na tom, od kolika do kolika jsi nemocný.

Filip84

Kdykoli, ovšem např. pro kontrolu v noci by musela mít OSSZ relevantní podklady, protože by to mohlo být posouzeno jako rozporné s dobrými mravy a / nebo zneužití práva.