bauerlukin

Jaké jsou způsoby lékařského preventivního vyšetření tlustého střeva?

Dobrý den, vím, že v naší zemi je hodně rozšířená rakovina tlustého střeva. Z toho, co jsem četl, to může postihnout i lidi, kteří to nejméně čekají a stravují se jakž takž na dobré úrovni. Chci se tedy zeptat, jaká jsou preventivní vyšetření na rakovinu tl. střeva. Myslím, že na kolonoskopii je dobré takto chodit, ale nevím to s jistotou. Hledal jsem články na internetu, ale pokaždé jsem narazil na to co mám jíst a co nemám, ale ne na preventivní vyšetření. A potom, jsou ještě další preventivní vyšetření, kromě kolonoskopie?
Díky

rakovina tlustého střeva-lékařská preventivní vyšetření

Nejlepší odpověď
annas

Je třeba domluvit se s lékařem. Je to velmi snadnoé.

Doma sil odeberete trochu stolice do „nádobky,“ kterou vám dá lékař, Odevzdáte sestře, ta zřejmě něco do obsahu kápne a výsledek vám řekne.

Pokud by se objevila ve stolici krev, následovalo by další vyšetření.

Další odpovědi
Edison

Poraď se se svým lékařem.

Drap

Nejdříve to lékaři zkoušejí prstem téměř při každém větším vyšetření.

Kryšpín

Třeba pomoci čipu, ten se spolkne a až vyjde ven poté se vyhodnotí výsledek, asi za 20 tisíc Brno. Anebo virtuální na některém CT pomocí speciálního softwaru, kde se zároveň vyšetří játra, slezina, ledviny, cévy a další je tam také poplatek.