anonymni_uzi

Proč mi v patnácti letech padají vlasy?

Dobrý den,
je mi patnáct let a čtyři měsíce mi padaly vlasy. Teď je to už více méně v pořádku. Vlas vypadl buď s kořínkem nebo bez kořínku. Vadí mi to, protože jsem holka, ale spíše jsem si dělala starosti, že moje tělo má nějaký problém. Obvodní doktorka mi udělala krevní obraz a jedna hodnota u štítné žlázy byla zvýšená, proto jsme s rodiči zajeli na dětskou endokrinologii, ale hyperaktivní štítnou žlázu nemám. Vlasy mám jemné, nikdy jsem si je nebarvila a umývám si je jednou týdně. Beru i doplněk stravy Revihair a rostou mi nové vlasy. Chci se Vás zeptat, nevíte proč v období dospívání vlasy padají? Co je příčinou? Předem Vám moc děkuji za odpovědi :).

Nejlepší odpověď
aliendrone

Padají protože gravitace. Bylo by divné, kdyby levitovaly, nemyslíš? ;) :D
Jinak hapiky má pravdu – vlasy PŘIROZENĚ vypadávají neustále, pokud jde o NADMĚRNÉ vypadávání, může v tom být nějakká chorota (jak píše Kepler), či něco jiného.

Další odpovědi
Kepler

Jedná se nějaký druh alopecie, problematika je dost široká. Odpověď by mohl dát dermatolog. Více zde: https://nemoci­.vitalion.cz/a­lopecie/

hapiky

Vlasy padají všem. Problém může nastat, když přestanou dorůstat nové.