pusinka50

Mohu zaparkovat na místo, které má označení pro invalidy POUZE NAMALOVANÉ na zemi a není tam žádná stojící značka?

Veřejné parkoviště, na zemi namalovaná značka typického znaku „invalidního stání“ mezi dvěma pruhy (prostor pro auto), žádná typicky modrá značka s bílým znakem invalidy..
Nějaký „dobrák“ mi nalepil na zrcátko hodně sprostý vzkaz, že tam nemám co dělat.
Pokud není vůbec žádná značka od Technických služeb komunikací, které ji vyrobí na základě Invalidního průkazu ZTP, ZTP/P, tak si myslím,že tam parkovat můžu…?

Nejlepší odpověď
autacek

Myslím, že vyhrazené místo musí být označeno jak vodorovným, tak současně svislým značením, a to vodorovné značení ještě navíc musí být jasně čitelné.

Ovšem osobně doporučuji nebýt za hulváta, vyhnout se sporu a raději zaparkovat jinde.

http://vimper­k.eu/index.php/cky­ne/102-zpravy/7639-pokutu-dostat-nemuzete

Další odpovědi
Muffz

Můžeš v klidu parkovat. Není-li tam značka, tak je značení na zemi neplatné (platí to stejné i u reservé). Jde o to, že když dotyčný zruší reservé nebo místo pro invalidy, odstraní se pouze značka, z cesty nikdo tu značku smývat nebude.

Osobně parkuji u baráku taky na bývalém místě pro invalidy víc jak dva roky (od smrti člověka, kterému to místo patřilo a po odstranění značky) a je to v pořádku.

JájsemRaibek

Ano i ne, jde o to, o jaké parkoviště se jedná.
https://www.no­vinky.cz/doma­ci/396158-parkovani-na-mistech-pro-invalidy-nemusi-byt-vzdy-prestupek.html

Kepler

Zřejmě to tak jednoznačné není, i když upřímně, jak můžu třeba pod sněhem rozeznat nějaké malůvky, že. Jediné, co se mi podařilo zjistit je: vodorovné dopravní značky se užívají samostatně nebo ve spojení se svislými dopravními značkami. http://www.za­kruta.cz/silnic­ni-zakon/78/vodorovne-dopravni-znacky/
O umístění značek zřejmě rozhoduje dopravní policie ve spolupráci s MěÚ. (bez záruky.

cukrar

Pokud je opravdu sitauce tak, jak jí popisujete, nedopuštíte se žádného přestupku.

pusinka50

Tak díky moc za odpovědi, které potvrzují i můj názor. Akorát netuším, kdybych tam někdy příště opravdu zase musela zaparkovat, co mi ten magor vyvede příště.

pusinka50

Parkoviště je veřejné, neplacené, nachází se vedle supermarketu, a patří zřejmě Městské části našeho města – podle záznamů o čištění komunikací ho má MČ ve své správě. Zásadně neparkuji na místech pro invalidy. Ale navečer se v ulici a blízkém okolí nenajde místo na parkování. Tak auta parkují na parkovišti i na místech vodorovně pomalovaných znakem invalidy na vozíku. Jedná se o mi o paragraf v dopravních předpisech, kde je předepsáno, jakým přesně způsobem musí být označeno invalidní místo. Jestli tam musí stát i svislá modrá značka, aby bylo místo platné..?? Jak vidno z vašich odpovědí, informovat se přímo na místní policii je práce zbytečná, taky na sebe nechci upozorňovat kvůli poškozenému čelnímu sklu.