Mirek Darvas

Co říkáte na to, že EU chce odstranit auta se spalovacími motory?

Popřípadě zdroj: https://www.ces­kenoviny.cz/zpra­vy/automobilky-euro-7-od-roku-2025-muze-znamenat-konec-spalovacich-motoru/2028062

Nejlepší odpověď
Drap

Spíše mně bude zajímat, čím ta auta chtějí nabíjet, když se nebude používat jádro a uhlí. Dalším problémem bude jak se ta energie bude přenášet? Znamenalo by to vybudovat celou novou přenosovou síť po celé Evropě. A než tyto problémy vyřeší, tak už tady nebudu ani já a ani EU

Další odpovědi
Kepler

Je to kravina! Až budou auta na baterky rovnocenná s klasikou, pak lze o tom uvažovat.

Ametyst

Eurokomisaři se nikoho ptát nemusí a udělají, co chtějí. Zdraží PHM tak, že se ještě rádi klasických aut máme zbavit. Však už ve své posedlosti všechno normální regulovat připravují celoevropskou daň. Ve své zelené posedlosti se nezastaví před ničím. Kampak na EU se zdravým rozumem a prosperitou?

Rafaelo111

výroba energie není ekologická a zakopání použitých akumulátorů taky ne

Pepa25

Chce to číst nejen titulek: EU chce pouze zavést přísnější eisní normu, vyjádření v článku jsou součást lobbingu.

elkon

Nečti takové kraviny.

plebs

Je to vynikající návrh poté přijdou na řadu letadla a lodě.

da ny

„Pokrok nezastavíš“.
S touto starší informací, nic nenaděláme. Ekoteroristé v Evropě vyvíjejí svou aktivitu
Zásoby ropy, plynu, nafty se úží. ODSTRANÍ SE se ekonomická/po­litická ZÁVISLOST na nich.
Honba za nimi. Kolem r. 2035 mají být spalovací motory raritou (v bazarech asi stoupne cena :D) Vyrábět se nebudou.
Jak se zachová Amerika, těžko říci. Informace nehledám. Některé, v Evropě již zaběhlé ekologické aktivity USA dodnes ignoruje.
Elektromobily a vodík mají zelenou :) Jen, kdyby nebyl vodík, tak drahý, asi by elektromobily přeskočil.
Zřejmě se omezí i provoz na silnicích. Pořízení starých ojetin bude nereálné. Auto za milion +, si dnes také každý dovolit nemůže. Pořízení automobilu bude nákladné, vodík, zatím také. Elektromobily mají kratší dojezd. Je třeba vybudovat dostatek dobíjecích míst.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Ametyst

https://www.ga­raz.cz/clanek/for­mule-e-je-pro-smich-pulce-aut-dosla-pri-zavodu-elektrina-21006074#dop_­source_zone_na­me=hpfeed.sznhp­.lppartner&dop_ab_­variant=null&ut­m_source=www.sez­nam.cz&utm_me­dium=sekce-z-internetu

tonios90

Tak určitě

https://www.no­vinky.cz/auto/cla­nek/volkswagen-konci-s-vyvojem-spalovacich-motoru-40355017

Pepa25

Proč ne? V naznačeném horizontu (25 let) skončí pravděpodobně auta se spalovacím motorem podobně jako parní lokomotivy

Nassin

pepa25, … jo, a ty parní nahradily motorové/dieselové.