Tonda Káňa

Měla by být homeopatika zakázána?

Já jsem tomu kdysi věřil, ovšem pak jsem zjistil, jak se to vyrábí, že je to zkrátka jenom podvod a lidi, co tvrdí, že je to vyléčilo, jsou buď lháři, či to bylo placebo. Homeopatika se dají sehnat i v lékárnách. Mají tam ale být? Scamy na internetu jsou nelegální – falešní bankéři, falešné investice. U homeopatik člověk „investuje“ do produktu, který je neúčinný, to opět prokázaly mnohé studie.

Proč by tedy měla být homeopatika legální?

Více zde: https://www.si­syfos.cz/clanek/41-homeopatie

Budu vaše názory respektovat!

Nejlepší odpověď
da ny

Proč by legální být neměla?
Nemám ráda hony na čarodějnice…….
S kolika homeopaty jste přišel do kontaktu? četně lékařů a magistrů v lékárnách. V lékárně, v naší ulici je MUDr., Mgr., s odborným certifikátem v homeopatii. Za 30 let praxe, pomohl mnoha lidem.

Kdo nevěří, nemá dobrou zkušenost, ať nechá být….
Ať nebere šanci (třeba i naději). těm, kterým pomáhá, nebo věří.

Celá anglická královská rodina se desítky let (možná stovky 🙂, spoléhala hlavně a především na homeopatii. Nic nedbali, na vlny honu na čarodějnice na homeopatii.
Člověk, který má všech 5 po hromadě to neodděluje od spolupráce s lékaři.

Kam si myslíte, že jde lékař, když medicína „neumí, nemá řešení“ a týká se to jich samých a blízké rodiny?! Jde k léčiteli/bi­otronikovi/by­linkářce/k šar­latánce – doplň, co ti libo, libo-li 😉
Ti používají různé metody, různé přípravky, z též z oblasti homeopatie,
mentálních a dalších metod.
Bachovy esence, přežívají dodnes 😉
KDYŽ SE TAK ZAJÍMÁTE O HOMEOPATII, jistě víte, co dokáže například
Dr. Masaru Emoto s vodou aj.!!!
A když už jste se tak zajímal (o výrobu), zajímal jste se také o to, že asi 70% produktů farmaceutických firem je jen byznys? Bez slibovaného účinku. Že mnohé LÉKY, pacienta sice tak nějak udržují v nemoci, ale způsobují jiné zdravotní obtíže, komplikace a nemoci? Že lékař (některý), ví že je tak „jen“ něco, za něco.
Nevidím důvod, proč by měla být homeopatika zakázána.
Na internetu se „legálně" prodává přece vše (léky, doplňky, potraviny, jedy, drogy).
To, že je někdo důvěřivý, neznalý a třeba hloupý, využívají
kdejací „šmejdu“ Prodejci a řemeslníci.
Pomoc je snadná. Člověk ji má ve své moci. Umí číst, má se zajímat, vzdělávat.
To, že národ hloupne, to je věc jiná. Toho pak, snadno někdo využije.

Další odpovědi
aliendrone

Studie že prokázaly neúčinnost homeopatik? 😯 Leda tak ty placené klasickými farmaceutickými firmami. 😉

Znám bobka, který měl nějakou žaludeční chorotu (už nwm jakou), klasická medicína/medikace nepomáhala. Stále se horšil, takže nemaje co ztratit homeopatii zkusil. A ejhle, pomohla.

Nejsem schopen posoudit objektivitu, možná šlo skutečně o placebo efekt. Kdo ví?Ale není to fuk? Mě zajímají jen VÝSLEDKY a když mu to ulevilo/zlepšilo (zatímco klasická medicína ne), tak proč ne?

Konec konců je to JEN ALTERNATIVA. Jestli tomu někdo věří, je to JEHO věc. Nebuď jako pravdoláskaři, kteří mají plnou držku svobod a práv pro kdeco/kdekoho, ale když padne kosa na kámen a má na ně dojít, tak SKUTEK UTEK, ba právě NAOPAK! 😕
Podívej, třeba reklamy. Jsou převážně pokud ne přímo lživé, tak přinejmenším zavádějící. Ale DOKUD mě nikdo NENUTÍ, abych povinně kupoval „zcela nový Vyser“ (abych měl čistou prdel 😉 ), tak je to jen moje věc (případně blbost), jestli koupím nebo ne.

Protože jsem pamětník dob, kdy to, co nebylo povoleno, bylo zakázáno, tak si cením svobody, byť může přinést i negativa. Tak to chodí, vždy je něco za něco. Což ovšem NEPLATÍ pro dem(ent)okracii, která tento argument s OBLIBOU používá. V ní totiž platí „za MNOHEM víc, než hodně > naprosté minimum“ (pokud vůbec něco). 😣
DOKUD je homeopatie věc DOBROVOLNÁ, nechme to tak. Jo to až někdo přijde s tím, že za VELMI tučné odvody budeme dostávat povinně leda tak vodu místo léků, budu mezi prvními vřískajícími. ☺

Drap

Mám s homeopatiiky jednu zkušenost. Bylo mě doporučeno léčit homeopatiky psa. Už je to spoustu let. Nevěřil jsem tomu ani trochu. Ale jak se říká tonoucí se i stébla chytá. Nebylo to ani tolik peněz, tak jsem si říkal, že nemohu nic pokazit. Začal jsem psovi podávat. U psa se na nějaké placebo věřit nedá, tomu je to jedno. Nevím, zda zabírali homeopatika, nebo se stal zázrak, ale faktem je, že problémy po čase vymizeli. Trvalo to rok a půl, ale jsem rád, že jsem to zkusil.

Pepa25

NE. Homeopatika jsou samozřejmě podvod, ale zákazy nic neřeší. Ale měl by být na nich ještě výrazněji uvedeno, že NEJDE O LÉKY a neměli by o nich mluvit nebo je dokonce doporučovat lékaři v ordinacích.

Filip84

Ale výrobci homeopatik nemohou za to, že jsi hlupák! 🙄

Já nevěřím nikomu a ničemu – proč bych to dělal, je to irracionální? 🙄 Pak, poněkud, nebývám zklamán. Ty jsi věřil, že homeopatika jsou účinná – byl jsi hlupák! 🙄, nyní věříš, že homeopatika nejsou účinná, že všichni, co tvrdí, že jim pomohla, jsou buďto lháři, nebo se u nich dostavil placebo effect – jsi hlupák! 🙄

Tak si věř, lidé věří různým koninám: někdo věří, že je možný neposkvrněný početí. Někdo věří, že když naleje do truhlíku na balkóně ocet, rozpustí tím mrak.

Víra je s věděním, v zásadě, neslučitelná. Jestliže chceš věřit, argumenty pro – tu nebo tu – víru vždy najdeš – protože většina lidí chce věřit. A víra je, oproti vědění, irracionální, emocionální, vášnivá, eo ipso, věřící mají potřebu svou víru šířit všem, kteří se „chytí“. A protože je víra irracionální a lidé jsou institucionali­sováni tak, že „budeš racionální, prde!“, tak hledají racionální argumenty, které mají prokázat, že ausgerechnet jejich irracionalita je naprosto a komplexně racionální.

Není. Víra jako víra: je to lidské, ale irracionální, tedy nebezpečné.

Buď jak buď, s vírou nelze, s ohledem na její irracionalitu, racionálně polemisovat.

Věříš, že homopatika nejsou účinná, věříš, že všichni, co tvrdí, že jim pomohla, jsou buďto lháři, nebo se u nich dostavil placebo effect? Fajn: tak jsi hlupák.

Ale klidně si jím buď, ostatně většina lidí jsou nesnesitelní hlupáci, ovšem nežádej, aby na základě Tvé hloupé víry bylo něco přikazováno, nebo zakazováno. Z víry nic ve veřejné sféře povstat nesmí, to už tu bylo, pálily se „čarodějnice“ – stejný princip.

Tonda Káňa

Pepo25, mělo by být u falešných investic napsáno, že se jedná o podvod? Že tě oberou o prachy? Protože mně přijde, že tohle je to samý, taky tě o prachy oberou, pokud si o tom něco nezjistíš…

A proč jsou homeopatika legální a falešné investice ne?

da ny

Tak pánové (Tonda Káňa, Pepa 25), tak mám, zřejmě oprávněný doje, že o homeopatii a homeopatiku, víte ještě větší „prd“, než já 🙂
Léčbu homeopatiky sleduji přes 30 let.
Kolem sebe a mám i vlastní zkušenosti, včetně rodinných příslušnéků a zvířete.
Na pohotovosti ve Vodňanech (o dovolené). mi v roce 1999 pomohl lékař, doporučením, zakoupit homeopatický přípravek. Byla jsem po léčbě angíny ě druhy ATB, v ještě větší bryndě, než na počátku (před 6 týdny). MUDr. pravil, že mi nemá co dát! ATB, která měl k dispozici, by nepomohla a mohla by napáchat ještě větší zlo. V pondělí zakoupené homeo kapjky zabraly a při čtvrteční kontrole jsem byla fit (kapka jsem dobrala, jako ATB). To byla má 2. osobní zkušenost.
V rodině se pak přípravek používal řadu let na počátku, přicházející angíny.
NA ÚČINNOST HOMEOPATIK vypracovávala na gymnáziu dcera seminární práci, zadanou vyučujícím (RNDr.)z předmětu Chemie. Za jednea
Arsen není jen jed, ale účinné léčivo.
Na PřF JU si toto téma vybrala, z nabízených, k písemné práci k zápočtu a zkoušce – za jedna.

Materiály jsem hledala s ní a přimělo mne to k dalšímu vyhledávání hlubších informací.

Kdo nevěří, jeho věc. PODVOD TO NENÍ. Jsou jen podvodně vyráběné přípravky. V určité době se hlavní francouzský výrobce homeopatik (známá farmaceutická firma), u některých přípravků, značně pohoršil.
Je to stejné jako výrobky firmy Da*one, na ty by se mohla nalepit lebka se zkříženými hnáty. Takovou nálepkou se označuje jed,
Průmyslově vyráběné potraviny i léky, doplňky a homeopatika, drogistické zboží, mohou mít nevalnou kvalitu ČLOVĚK JE V BYZNYSU, ZA HONBOU ZA ZISKEM, SCHOPEN VŠEHO. Podvádět i lhát, šidit a okrádat. Jeho firmy také.
Přesto, je řada průmyslově vyráběných léčiv, včetně homeopatik účinná.
Je řada (hlavně byla, než se střídaly vlny přízně a honu na homeopatii), účinných homeopatik.
Ono se západní/kasické medicíně špatně dívá na to, že ona „neumí“ a homeopatie ano. Jak to vysvětlit pacientovi, společnosti.
Nebo, že bába/dědek z Horní Dolní, pomohl, či vyléčil nevyléčitelného pacienta.
Mně řekl onkolog v roce 2011/2012, ať si dám věci do pořádku, protože…. Smrdím a prdím tady dnes a ještě pár let chci 😉
Kdo mi pomohl? Můj biotronik, já sama sobě. Hlavně poznatky (knihy a postupy) Ing. JH. Janči, opřené též o homeopatika.
Kdysi jsem sháněla nedostupné minerály, přípravky z oblasti homeopatie a dnes všude přítomnou vlaštovičníkovou tinkturu. KDE? Na recept od českých lékařů, mi je v roce 1992 vozila bývalá kolegyně z německé lékárny v Bayreuthu, za DM (marky).
Ono záleží KDO a JAK HOMOPATIKA ZHOTOVÍ/VYROBÍ. Kdo A JAK je umí použít. Co, na co…… a kolik ;-
Homeopatiky se úspěšné léčí psi, kočky, koně aj. Tam¨, jak páše Drap, ŽÁDNÉ PLACEBO, VĚŘ AVÍRA TVÁ TĚ UZDRAVÍ, PŘECE neplatí.
NA TÉMA L É K Y!
LÉK je v podstatě . „jen“ to, co ZP a ministerstvo zdravotnictví, ten který rok „uzná, za vhodné“. Tedy to, co je na lékařský předpis, plně hrazeno, nebo s příspěvkem ZP.
NIC JINÉHO. Nejsou to léky, jsou o doplňky stravy a laicky, tzv: léčivo.
Seznamy hrazených léků se mění!!! NE vždy, pro svou účinnost. Je to byznys. Je to o tom, kdo zaplatí atest, klinické studie a v čím je to zájmu. Malá firma na atest nemá finance. Přesto má stejně dobrý, mnohdy kvalitnější přípravek.
Homeopatie funguje, kdo tvrdí, že ne, NIC O TOM NEVÍ. Spoléhá na bludy dezinformátorů 😉
NĚCO JINÉHO , JSOU SAMOTNÉ HOMEOPATIKA. To jsemzmínila již výše.
Pepo a Tondo věřte si čemu chcete, mně je to jedno.
Tondo, nepořádej hon na čarodějnice. Neber lidem a zvířatům šanci na utdravení. 😉

Pepa25

" seminární práci, zadanou vyučujícím (RNDr.)z předmětu Chemie. Za jedne a
Arsen není jen jed, ale účinné léčivo."
Hele, toto není vhodné ani jako vtip! Chápu, že úroveň seminárních prací je různá (a občas hrůzná), ale chlubit se, že dceři něco takové prošlo?!

„Na PřF JU si toto téma vybrala, z nabízených, k písemné práci k zápočtu a zkoušce – za jedna.“ Tak toto je samozřejmě čistý výmysl. Náhodou znám jednoho vyučujícího na faktultě, naschvál se mu zmíním, co se o nich šíří za drby 😉

Vlašťovičníková tinktura ani žádné bylinky NEJSOU homeopatika, ale to je snad jasné, ne? (jen pro pořádek, když už to motáte dohromady)

Že se mění léky a úhrady nemá nic společného s účinností homeopatik,

K závěru: já právě na rodíl od Tondy nechci nikomu nic brát. Ať si každý klidně pije vlastní moč, údajnou TČM nebo polyká cukrové kuličky od BOIRONu. Jen výrobce nesmí nikoho klamat.

aliendrone

Pepa25>>> Jakožto laik nejsem podrobné obeznámen s využitím arzénu v medicíně, ale i jako laikovi je mi známo, že v medicíně se ČASTO jako léčiva POUŽÍVAJÍ JEDY (jde jen o správné dávkování). A kdyby jen jedy. Co třeba takhle rovnou VÝBUŠNINY? No jen se zeptej „srdcařů“, jestli znají NITROGLYCERIN. 😉 😂

Na závěr k tomu použití arzénu nějaké počteníčko: https://www.tri­bune.cz/archiv/po­zice-oxidu-arseniteho-v-lecbe-akutni-promyelocytarni-leukemie/ ☺

Filip84

dany: Přečti si zadání otázky: Káně nechce vědět, Káně chce věřit.

Víra je irracionální, je bláhové věřícímu předkládat fakta – jeho nezajímají, on nechce vědět, chce věřit; je to až nebezpečné! 🤷‍♀️

Pepa25

Filip: Homopatika jsou o víře, tam žádná fakta nerozhodují. Jsou z podstaty irracionální, proto se také s da ny nemůžeme nikdy shodnout. Jediné, s čím souhlasím, je že slepá víra může být někdy nebezpečná (přiznám se, že poznámka da ny o arsenu mě VYDĚSILA, protože měla nebo dokonce má něco společné se zdravotnictvím).

Filip84

Pepa: U někoho jistě – jako u všeho, jinak by (například) neexistoval placebo efekt a žádná církev, že? 😈 Ale, jinak, mícháš hrušky s jabkama; vysvětlím:

Homeopatie je relativně stará léčebná therapie a svou povahou je, sice, v rukou lékařů (nebo by být měla), avšak má jistý filosofický přesah. Konec konců, i zakladatel moderní homeopatie Samuel Hahnemann byl lékař.

Základní rozdíl všech tradičních léčebných therapií, kde lze homeopatickou léčbu zařadit, arciť s notnou dávkou tollerance 😅, oproti moderní, západní, medicíně je v přístupu, který nestojí na vědeckém poznání, ale na empirickém ověřování. A je jedno, jestli je to akupunktura, tradiční čínská medicína, japonská medicína, tradiční korejská medicína, ájurvéda, nebo cokoli jiného. Římští lékaři věděli, že ráně prospějí, vymyjí-li ji octem, západní medicína odmítala rány desinfikovat až do doby, než bylo nezvratně exaktně ověřeno, že infekt způsobují bakterie – a konkrétně které, a že desinfekce (phenolum, kyselina karbolová) prokazatelně ty bakterie morduje. Přitom kdyby pacošovi opláchli ránu octem, rozhodně by mu prospěli!

Jestli je někdo takový idiot, že jde s metastasující rakovinou na akupunkturu, je idiot, ale za to nemůže akupunktura. Pokud takovou nemoc akupunkturou lékař léčí, je to špatně, je to i trestné, ale za to nemůže akupunktura.

Západní medicína má svý margo, chybí ji holistický přístup. Můžeme se bavit, třeba, o zbytečných tonsillektomiích, které málo kdy něco vyřeší: pacoš se, sice, zbaví recidivujících akutních tonsillitid, přejde však na chronický zánět průdušek, athma bronchiale, nebo i něco horšího. Přitom většinou postačí změnit jídelníček, podpůrná therapie a tonsilly se samy regenerují do přijatelného stavu. Ano, budou tvořit tonsillolithiasis, ano, akutní tonsillitida občas pacoše potrápí, třeba 1× za 2 – 3 roky, ale jeho žití bude kvalitnější s tonsillami, než bez nich. Jo, a ještě jeden „detail“ to chce změnit: přístup a psychiku! 😅

A takových věcí je spousta. Já nejsem, osobně, příznivcem homeopatické léčby, ale pokud by ji zkusil pacient v podobném stavu: co se stane? Pacient je zaléčený. Když by se akutní tonsillitida vrátila, dostane antibiotika. Že mu, asi, pomůže placebo effekt? Možná ano, možná ne.

Popravdě? Připadá mi to jako berlička pro ty, kterým nestačí vysvětlit, že mají žrát česnek, chilli, kyselé okurky, pít červený víno, nechlastat Tuzemák, nežrat tuny sladkýho, neřešit rovnák na ohejbák, jestli, a co, si soused myslí a nečumět do Goebbelsovy skříňky, poněvadž je v ní beztak hovno, a k tomu hovno hysterické! 😅👌

Že si tu berličku zaplatí? No, zaplatí, no! 😅 Že je kolem toho tuna nechutný propagandy, která se zove reklama? A ona kolem něčeho, kde se točí veliký peníz, není? 😅

To ale nic nemění na tom, že homeopatie prokazatelně neškodí (ano: ani prokazatelně nepomáhá), a že empiricky vzato spoustě lidí i zvířat pomohla. A je jedno, jestli placebo effektem, nebo nějakou účinností.

Já ji osobně nemám rád proto, že kdyby to, co do sebe ládují v drahých homeopatických preparátech žrali, bude to pro ně prospěšnější a ušetří. Ale řekni českýmu pacošovi, že si má dát na večeři stoletý vejce! 😅👌 Nebo že by to chtělo polévku se štírem, občas … 😅😅

Tonda Káňa

No možná právě díky tomu arsenu byla u toho onkologa, kdo ví, jak často to používá…

Tonda Káňa

Vy, kdo věříte homeopatii a astrolgoii, VY naopak vše zakládáte na víře, to, že je zde nespočet studií, které prokazují, že homeopatika nefungují, je vám jedno, VY ignorujete fakta, proboha…

Pepa25

Tonda: podvod je uvedení v omyl. Taky je to na hraně: na homeopaticích nesmí být uvedeno, že jde o lék, ale samozřejmě výrobci se snaží navodit dojem, že je (např. dávají k tomu příbalovou informaci, JAKOBY to byl lék atd., prodává se to v lékárnách atd.). Takže klamání spotřebitele jo, podvod tak na hraně. Je to neustálý boj:
https://www.si­syfos.cz/clanek/472-evropska-unie-klamani-spotrebitelu-a-homeopatie
Ale vzhledem k tomu, že BOIRON a spol. mají s výzkumem a výrobou minimální náklady, tak o to víc peněz vrážejí do právníků, lobby a marketingu. Prostě obrovský byznys, něco jako tabákový průmysl (ale tam aspoň spotřebitel něco fyzicky dostane, nejen víru).

da ny

Tak pánové (Tonda Káňa, Pepa 25), tak mám, zřejmě oprávněný doje, že o homeopatii a homeopatiku, víte ještě větší „prd“, než já 🙂
Léčbu homeopatiky sleduji přes 30 let.
Kolem sebe a mám i vlastní zkušenosti, včetně rodinných příslušníků a zvířete.
Na pohotovosti ve Vodňanech (o dovolené). mi v roce 1999 pomohl lékař, doporučením, zakoupit homeopatický přípravek. Byla jsem po léčbě angíny ě druhy ATB, v ještě větší bryndě, než na počátku (před 6 týdny). MUDr. pravil, že mi nemá co dát! ATB, která měl k dispozici, by nepomohla a mohla by napáchat ještě větší zlo. V pondělí zakoupené homeo kapjky zabraly a při čtvrteční kontrole jsem byla fit (kapka jsem dobrala, jako ATB). To byla má 2. osobní zkušenost.
Pokračování, viz. výše u Tondy. 😉

Pepa25

alien: co takhle naopak JEDNA studie, která PROKÁZALA jejich účinnost? 🙂
(Témto se omlouvám všem, kteří tu budou muset číst ty blitky místo věcné reakce, ale na některé věci prostě nereagovat nelze)

aliendrone

Pepa25>>>

  1. Děkuji za prediktivní zhodnocení mě reakce, popravdě jiné jsem v žádném případě od „hyperkorektního a superprogresivního pravdoláskaře“ ANI NEČEKAL. Měl jsem chvíli pokušení nereagovat, ale ZKLAMAT TĚ? Tak krutý zase NEJSEM. ☺
  2. Ohledně studií v oboru farmacie jsem SKEPTICKÝ. Jako příklad uvedu CELÉ VAGÓNY odborných studií o „prospěšnosti a bezpečnosti“ FENTANYLU. Kdybys čerpal informace i z jiných zdrojů, než je „Rádio PRAVDA a LÁSKA“, tak bys MOŽNÁ něco věděl o tzv. „opioidové krizi“ ve tvé SVATÉ ZEMI (pro ostatní USA). Možná bys i něco věděl o vysloveně KRIMINÁLNÍM pozadí celé kauzy (dokonce o tom už natočili pár filmů, jeden s mojí oblíbenou Emily Blunt). O čem pak vypovídají takové studie?
  3. A na to, abych dělal svoji vlastní studii (wow, kvůli nějakému Pepovi25? 😯 😂 ), to mi přijde ZBYTEČNÉ (ty už po přečtení manuálu echtovní „PRAVDY a LÁSKY“ máš nade vší pochybnost zcela jasno) NEMÁM ČAS, jednak. Druhak i studie samotná by ti nejspíše NEPOMOHLA, k jejímu pochopení je třeba více, než papouškování pětidemoličních pitomostí. Tož je mi líto, takže alespoň hromada SMAJLÍĶŮ A TEXT VELKÝMI PIÍSMENY TI SNAD ULEVÍ. 😉 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂

Pepa25

Jen 15 smajlíků? Ale super, že dnes aspoň bez urážek – ale bohužel i bez odpovědi na otázku 😉

aliendrone

Pepa25>>> Jsem ZCELA KONSTERNOVÁN a mám velké DILEMA! Hned z první bych bral první část reakce jako ironii, ale v současnosti jsem DOST na rozpacích. CO KDYŽ TO MYSLÍŠ VÁŽNĚ a urážky nebyly opravdu zaznamenány? 😯 😕 😉

Nemohou posloužit žádnou studií PRO, jednoduše se o to nezajímám. Vystačím si s klasickou medicínou, ale POKUD bych se ocitl ve stejné situaci, jako bobek z mé odpovědi, tak bych to ZKUSIL. Homeopatie nic nezkazí a kdo ví, třeba by i mně pomohla stejně jako jemu. ☺