faktor82

Lze zemřít žalem?

Lze zemřít žalem? Jak se to projevuje a lze tedy postiženému člověku nějak pomoci?

Nejlepší odpověď
Jahoda

Ano, jde to. Ale jak pomoci, to opravdu netuším

Další odpovědi
Nuk nuk

Určitě je to možné, zvláště u psychicky citlivějších osob.
Pomoci může psycholog, popř. psychiatr, někdy může pomoci i jen dobrý přítel, který umí naslouchat (tj. vyslechnout to, čím dotyčný prochází) a povzbudit, resp. správně reagovat na to, co od dotyčného vyslechne.

Michal

V těle je takový „mechanismus“,který se nastavuje podle toho jak se člověk chová a smýšlí.Proto zemřít žalem asi lze.Je to negativní postoj k životu a jeho hodnotám.Pokuste se zvrátit tento negativní postoj.Řekněte mu třeba ,že potřebujete poradit s mašinou,elek­trikou a berte ho k takové práci které rozumí a bavila ho.Přeji Vám úspěch.Je to běh na dlouhou trať.

anonym

Ne nadarmo se říká, že lidi „bolí srdce“, pokud je něco velmi citově zasáhne. Myslím si, že si takovýmto stavem smrt přivodit lze.