Tw!st

Kterou zvolit investiční platformu pro držení dividendových ak­cií?

Dříve jsem používal Etoro, ale chci se zeptat zda někdo máte nějaké zkušenosti s ostatními platformami. Má cenu používat například XTB, když plánuju držet dividendové akcie dlouhodobě? Přijde mi to totiž uzpůsobené jakoby spíše pro short term trading. Máte popřípadě nějaká jiná doporučení? Nekupuji české akcie, ale zahraniční.

Odpovědi
JežíšKristus

Mám dobré reference na Fio banku. Osobně na akcie používám Revolut, ale zaměřuji se na růst vlastní hodnoty akcie, než na dividendový zisk (dividendy jsou ve výši nula nula nic, zatímco na akciích Tesly jsem za poslední měsíc navýšil své jmění o 50 % + očekávám další růst po zařazení Tesly do SP500 a zahájení výroby v Gigafactory Berlin. Dle mého peníze zadarmo.)
Revolut nabízí omezenější nabídku akcií než Fio banka. Na druhou stranu Fio si účtuje tuším $8 za transakci, Revolut má 3 transakce měsíčně zdarma. Jelikož jsem all-in Tesla, tak mi vyhovuje Revolut. Výběr peněz na český bankovní účet bez problému. Jen live graf ceny akcie nebývá zcela přesný, si myslím. Což u long term investice nemá význam.

Pepa25

Na nákup akcií není potřeba žádný platforma, stačí slušný broker (s platnou licencí i pro ČR).
Hodnocení nerozumím, naopak eToro mi přijde zaměřené deriváty (ETF a CFD) a tedy krátkodové spekulace. XTB dělá hodně forex.

Tomáš1234

Pro nákup českých i zahraničních akcií je XTB skvělá volba. Už jen proto, že do obratu sto tisíc EUR měsíčně neplatíš žádné poplatky za nákup akcií viz https://inves­tplus.cz/inves­tice/recenze-xtb-brokers-x-trade-brokers-zkusenosti-diskuze/ . Ty samozřejmě u FIO banky, kterou zmiňoval Ježíš, platíš. Celkem populární je ještě Degiro, to si ale také účtuje poplatky. Navíc, kvůli složitostem u vlastnictví akcií, se u Degira dividendy zdaňují sazbou 35% namísto běžných 15%.

JanKarpišek

Právě eToro není vhodné pro držení dividendových akcií, protože kvůli absenci W8-BEN broker eToro zdaňuje americké dividendy sazbou až 30 %.

Pro držení dividendových akcií jsou vhodné XTB (bez provize za nákup a prodej akcií + W8-BEN, který vám zajistí 15% zdanění dividend místo 30 %), Lynx (10 USD provize za nákup a prodej akcií + W8-BEN ), Interactive Brokers (cca 1 USD provize za nákup a prodej akcií, ).

Zejména XTB konečně po letech zavedla W8-BEN, nulové komise za akcie a ETF a také frakční akcie.

FIO má katastrofálně vysoké poplatky kolem $8, ostatně jejich obchodní platforma je z roku 1997 a nemá demo účet.

Zdroj: https://www.forex-investor.cz/broker-akcie/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Tw!st

JežíšKristus: No záleží jak které akcie, některé dividendové akcie nabízí třeba 9% dividendu a zároveň mohou během několika měsíců zdvojnásobit svoji hodnotu. Když máš třeba 200 tisíc bokem, které si chceš nechat pro případ že by se něco stalo, tak to investuješ do toho a do té doby dokud se nic nestane ti budou dividendy platit každoročně jeden nájem, což není tak na škodu.
O Tesle jsem ale taky přemýšlel, jen teď už je mi pozdě na ten „vlak“ nastoupit, něco jako kdybych chtěl teďkom kupovat Bitcoin…

JežíšKristus

Máte některé konkrétní společnosti na mysli? U společnosti s 9 % dividendou bych byl obezřetný, takový stav asi nemůže trvat věčně. Ale jinak dividendový výnos nechci zatracovat, až se zasekne trh a společnosti neporostou, tak také přejdu ke stabilním společnostem které jsou “too big to fail”, s alespoň nějakou dividendou.
Na Tesla train bych vstoupil i teď, nakupoval jsem za $900, kdy všichni už tvrdili, že je Tesla nadhodnocená. O měsíc později byla na $2000. Po stock splitu vyrostla z nějakých těch 200 na 600, a počítám, že se opět dostane na $1000. Samozřejmě to je jen odhad, ale trend je jasný a Tesla ani ještě pořádně nespustila výrobu, takže minimálně hodnota nespadne.

Tw!st

Mezi mé oblíbené dividendové akcie platí např. Lukoil, Exxon Mobile, Simon Property Group,… Letos v době koronakrize je to super příležitost koupit dividendové akcie, získáte třeba 5–9% yield, který se smrskne po tom co opět vzroste cena akcií, tudíž potom už bude yield třeba 2–5%, přičemž vám se vyplatí dividendy stále stejné, pokud je společnost v průběhu krize nesníží. No a vlastně sama o sobě hodnota akcií vzroste.

JežíšKristus

Jinak ještě zajímavá je platforma Mintos (výnos i 17 % p.a.), mám v plánu ji vyzkoušet.