maschin

Je u nás trestné říkat nebo psát slovo negr?

Odpovědi
Mc Merkurion

… u nás se pro změnu nesmí říkat cikán …

Altair-AC

Jestliže ano,tak říkej nigga nebo černá perla …

luckykubrt

Ti hodní jsou černoušci, ti zlí čmoudi. :P

Pospíšil

Říkat nebo psát slovo „negr“ u nás samo o sobě není trestné. Pokud se slovo „negr“ nebo jakékoli jiné slovo použije k podněcování nenávisti ke skupinám obyvatel atd… tak to trestné je.

Cenobita

slovo negro znamená španělsky černý

Říkat černochovi černoch ve španělštině je zcela v pořádku.

Muffz

Mc Merkurion – paradoxní je, že sami cikáni oslovení cikán nevnímají nijak hanlivě, naproti tomu oslovení rom berou jako formu urážky. Berou to přesně opačně než my, my si myslíme, že rom je slušné a cikán hovorové, až nespisovné.

Jinak říkat někomu negr může být při opakování bráno jako rasistické chování (samozřejmě pokud to řekne ne-černý černému, jinak je to v pořádku). Není to nic logického, je to prostě zažité stejně jako sprostá slova.