Rokio

Je psaní rasistických příspěvků na internet trestné?

Vždycky jsem si myslel, že projev rasismu je trestný, pokud je při něm spáchán trestný čin (nebo přestupek).

Pokud tedy ukradnu něco černochovi, rozbiju mu čelist, nebo ho dokonce zabiju, tak je to samozřejmě trestné a přitěžující okolností je, pokud mám přitom rasovou motivaci (spáchám čin z rasové nenávisti).

Tohle bych samozřejmě nikdy neudělal. Nejsem zločinec.

Když ale na internetu projevím svůj názor, který je vyhraněný proti černochům, je to zakázané? O který trestný čin půjde? Mohu jít za to i do vězení?

Nejlepší odpověď
paul1

Je na to zákon, nevím přesně název, ale je v něm uveden trestný čin: hanobení rasy,
národnosti, náboženství atd.

Další odpovědi
Dochy

Může to být trestné. Máme tu něco o hanobení a něco o podněcování nenávisti atd…

elkon

Dotaz „inteligenta“.