Dr. Darko

Je pravda, že by se v těchto vysokých teplotách mělo pít pití, které má stejnou teplotu jako organismus?

Nejlepší odpověď
da ny

Téměř svatá ;S Stačí pokojová teplota, „vlažný“ čaj. Hlavně ne přechlazené, ledové nápoje. Pouze pocucávat (ohřát v ústech).

Další odpovědi
annas

Ledové nápoje ublilžují ledvinám a slezině. Proto je vhodné pít vlažné čaje či odstáté tekutiny. Vlastní zkušenost z léčení alternativní medicínou.,

quentos

Ano. Prý i beduíni v pouštích pijí hlavně teplý čaj.
Analogie k vypití ledového nápoje ve vedru je vyšplíchnutí ledově chladné tekutiny na rozpálenou kovovou střechu. Co se stane? Tekutina jen zasyčí a vypaří se. Střecha zůstane stejně rozpálená jako předtím, ochlazení je minimální a jen na okamžik. Na tělo tedy žádný efekt, tedy jen ten, že budete chtít další a další. A o to prodejcům přesně jde.

Kviustinka13

Já si myslím že ano

misiek cluso

nikoliv
pít se má víc studenýho

klob1

Hergot doktore, ty to nevíš, že se ptáš?
Můj názor je, že ledové spíš zvíší teplotu těla. Tělo logicky začne topit. Pokud dáš teplé, tak se bude chít ochlazovat. Je to lidský organizmus. Zvířata to nemají v těle tak přizpůsobené,. Člověk ano.
Např, už to, když v zimě někdo spadne do ledové vody, prč záchranáři tvrdí, že by došlo k přehřátí organizmu? A jen zahřívají člověka pomalu… Kvůli tomu.
Já třeba nemohu ani ledové, jinak mě škrábe v krku potom, ale to mám já. Jsou lidi, že jim ledové nic neudělá.
Chladnější maličko, na to asi tělo nebude tak reagovat. Tak to možná v pohodě. Třeba ledovou sprchou možna mališko schladíš, ale tělo o to pak začně více se hřát. Takovou maličko teplejší(ne horkou) a tělo začne naopak se schlazovat.
Zkus třeba ledovou vodu a pak běž do studeného bazenu a uvidíš, že se ti bude zdát teplá voda v bazénu.
Tak doktore asi jsi špatně studoval.
Nic ve zlém, to jen z legrace..

asterixaobel

ne. caj ne

Jan Jirmann

Ano, dokonce i čaje (né černý!), avšak pozor na množství kofeinu, ten by se v horku měl omezit. Čaje tedy bylinkové, ovocné, zelené, jsou i směsy které ochlazují organismus. Důležité je také doplňovat minerály (Slabě mineraliz.: Dobrá voda, středně mineraliz.: Korunní, Mattoni, Magnesia, Ondrášovka, silně: Hanácká kyselka, Poděbradka, Vincentka, Rudolfův Pramen).
V různých drogeriích a potravinách se také dají koupit šumivé tablety do vody s určitým druhem vitaminu/minerálu (hořčík, multi, vit C, apod).
Také pozor na iontové nápoje, které je samozřejmě také důležité doplnit při zvýšené sportovní aktivitě/pocení, avšak většina zakoupených výrobků s sebou nese riziko většího množství cukru (např Isostar 6g cukru/100ml = 30g cukru v 0,5 L !! je pak třeba doplnit i vodou) .