Kryšpín

Jak si vedou neziskovky z České republiky v zahraničí?

Máme okolo 140000 tisíc neziskovek v Česku si vedou dobře mají úspěchy, ovšem také jak jsou úspěšný na př. na Kubě Venezuele, v Sev. Korey, v Číně v Bělorusku a pod. kde nejsou dodržována lidská práva.

Nejlepší odpověď
da ny

Možná, nějak takhle:
A dnes je vše dezinformace..... 😉
https://www.i­rozhlas.cz/zpra­vy-domov/dezinformace-petr-fiala-cdk-parlamentni-listy-dotace-overovna_210922132­2_pat
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Barmsk%C3%A9_cen­trum_Praha
https://www.burma-center.org/cs/

Další odpovědi
Drap

Jsou úspěšné všude ve světě. V zahraničí se podstatně lépe a snáze odvádějí státní peníze na vlastní konta.

Filip84

Zkus mi to vysvětlit, jak tříletému dítěti:

podle jakých kriterionů se hodnotí ne/úspěšnost nezizkové organisace?

U výroby čehokoli je to jednoduché: máš zmetkovost, zbytek je v normě, a pak poruchovost. Jednoduché, kvalita výroby je měřitelná, má dáti, dal – nedal.

U služeb je to taky jednoduché: pokud lidi do hospody chodí, zaplatí ji, uživí personál, atd.: dobrá hospoda, i když vaří čápy s mákem a brambory se šumákem a nejprve dostaneš mokrým hadrem po rypáku, a až potom Ti na stole přistane pívo. A „nehoříme – větráme!“. To samé kadeřník, holič: pokud tam ti lidi chodí, platí, tak stříhá dobře, i když má tři promile v krvi a lidi hlavu ostříhanou do čtverečku. Pokud jim to nevadí, je všecko v pořádku!

Pro toto, prosím, pomiňme dotované služby, jako je třeba autobusová doprava ve veřejném závazku, objednaná krajem. Bylo by to hodně na dlouho.

Ale jak chceš hodnotit úspěšnost, nebo neúspěšnost, neziskovky? Nebo úřadu? To si, jako, klient může vybrat, jestli auto zaregistruje, nebo nezaregistruje? No, ano, vybrat si může: buďto auto zaregistruje, a pak s ním na cestu může, no a nebo auto nezaregistruje, a pak s ním na cestu nemůže. To je volba, jak noha, jak dvě nohy! 🙃

Nebo, dejme tomu, je –20°C a vágus nechce bydlet více v popelnice – je v nich tuhej mráz. Tak co, tak si, v průměrném městě, moc nenavybírá, do které neziskovky půjde, ne? A že mu tam, třeba, řeknou, že je čurák? Lepší slyšet pravdu, než zmrznout, ne? 🤷🏽‍♀️ Nebo jak, jako? Ta „rumfordská polívka“, v tom útulku pro charitoše, nemůže být nic extra, za ten peníz, ne? Nebo jak se to hodnotí?

Já nevím, nechceš si najít babu? Nebo nějaké jiné rozumné koníčky, třeba chlast, nebo karty? 🤷🏽‍♀️ Furt se montuješ do věcí, které Tě – zjevně zřejmě – přesahují tak o 100 úrovní, nehledě na to, že Ti mohou být úplně někde, protože s nimi beztak nic neuděláš, tak nebo tak, tak proč ztrácíš čas, náš, svůj? 🙄🙃🤪

aliendrone

Co je to za nesmysl? Uniká ti ÚČEL neziskovek? S ohledem na něj je LHOSTEJNÁ lokace či sféra jejich nominálního působiště. Otázku lze přeformulovat na to JAK si vedou „naše“ neziskovky (EXCELENTNĚ, podívej KOLIK jich maličká Črdel má!), ovšem to je tak maximum. Jestli ovšem věříš, že cílem neziskovek je „pomáhat jiným“ či obecně provádět nějakou veřejně prospěšnou činnost, tak otázka smysl má. Ovšem JEN PROTO, že vychází z mylného předpokladu, víš? 😉

Kryšpín

Filip84 demokrate mám obavu si najít babu občas se cítím jako chalán a občas jako dívčica nekruť hlavou v Německu od 14 let bude moci osoba měnit pohlaví tak je se bude spokojená.
Poněvadž je to správné Německo, má o padesát let delší demokracii než Česko Československo.

Filip84

Tak si najdi babu i chlapa, ne, a když se budeš cítit jako chlap, budeš s babou, no a když jako baba, budeš s chlapem. V čem je problém? 🤷🏽‍♀️🙄

Filip84

Tak si najdi babu i chlapa, ne, a když se budeš cítit jako chlap, budeš s babou, no a když jako baba, budeš s chlapem. V čem je problém? 🤷🏽‍♀️🙄