vrbenska

Jak dlouho účinkují antibiotika po jejich dobrání?

Dobrý den , chtěla bych se zeptat jak dlouhý mají antibiotika účinek po dobrání poslední tablety , jedná se o dalacin antibiotika na dutinu ustní ,jde mi o to,že vždy po takovéto léčbě antibiotiky máme s manželem problémy v sexu co se týče pálení,svědění a povlak na manželově penisu,nechceme nic zase uspěchat ani zase né čekat měsíc,tuším že jde o nějaké obnovení mikroflory děkuji za rozumnou odpověď 🙂

Nejlepší odpověď
anonym

Nejen účinek atb může narušit rovnováhu mikroorganizmů . Ve vašem případě se jedná pravděpodobně o úpravu prostředí v prostředí pochvy (vagíny). V odkazu se dozvíte o dalších negativních vlivech jako např. sluneční záření ap. Kromě tohoto doporučeného prostředku Vám v lékarně poradí i jiné postupy (výplachy atd.)
 http://ellentam­pony.cz/kdy-je-vhodne-zacit/

Další odpovědi
cochee

Antibiotika potřebují na zabití patogenních mikroorganismů určitou dobu a celou tu dobu se musí udržovat jejich hladina. Proto se berou v poměrně přesných intervalech a proto se má dobrat celé balení, i když třeba subjektivně už potíže ustoupily. Po jejich dobrání koncentrace klesne poměrně rychle, v řádu několika hodin, ovšem obnovení přirozené mikroflóry nějakou dobu potřebuje, odhaduji pár dní. Existují přípravky pro dámy, upravující prostředí v pochvě – třeba Gynocaps, což jsou laktobacily.

marci1

Antibiotika účinkují 12 hodin po jejich dobrání.

Vembl

Já bych doporučil spolu s antibiotiky užívat laktobacily a další přípravky na obnovu střevní mikroflóry.To by mohlo pomoci. Tělo se musí s užíváním antibiotik vyrovnat, takže je potřeba určitý čas čekat než se obnoví obranné složky organismu a pálení a svědění zmizí. Do 14 dnů by se to podle mě mělo upravit, pokud se tak nestane, tak bych to prokonzultoval s lékařem.

Cizecek.M

Tak ona hlíva je sama o sobě taková super potravina. A v podobě těch kapslí je to super. Jinak byste do sebe potřebné účinné látky, které hlíva má, nedostali :)

Honzin8

Jo, hlíva je na to super. Jako nejím ji, nebo teda jo, ale ne v takovém množství, aby mi pomohla na imunitu. Ty kapsle z houbicky.eu jsou super – ideální. Doporučuju.

Lurenka

Můžu potvrdit. S tímto shopem mám senzační zkušenost. Hlívu jsem zatím nezkoušela. Ale mám zkušenost s outkovkou a ta mi fakt pomohla.

Sabulak

Já si od houbicky.eu hlívu kupuju. Ona je super na posílení imunity. Už loni jsem ji bral a super. Osvědčila se. Před zimou kupuju znova.

GabulkaA

Ahoj, jsem ráda, že jsem na tuto diskuzi narazila… Měla bych dotaz. Docela často se mi stává, že co doberu ATB, tak je musím zase nasadit, protože se mi nemoci vrací. Koukala jsem, co na to a dočetla jsem se, že posílit imunitu v tomto ohledu by mohla hlívaustřičná. Máte zkušenosti? A co kapsle z houbicky.eu? Díky moc.