barunka4202

Inkoustová tiskárna přestala tisknout barevně. Je potřeba vyměnit tonery nebo se častějším tisknutím „zotaví“?

Máme inkoustovou tiskárnu a přestala nám tisknout barevně. Teď tiskne jen černobíle a ještě k tomu nemá výraznou barvu. Nejspíš zaschla, a tak se ptám, jestli musím koupit nové barvy.

dr. luha: My máme právě Epson.

Odpovědi
gecco

Takto nelze říct…
Dej vyčistit hlavy a nastavit hlavy (je to někde v menu tiskárny) – a uvidíš…
___
DrLuha – aaale prdlajs – BubbleJet už snad ani nikdo nepoužívá…

Jiří Bohumil

Pokud není pouze inkoust-toner, nutno vyměnit zásobníky s inkousty.
Zaschnuté trysky v tiskové hlavě jsou větší problém. Je možno použít tekutinu na čistění trysek, případně kouknout na YouTube, jak se čistění provádí. Ale má zkušenost, zaschlé trysky u multifunkce Epson (u nichž se vyměňuje pouze zásobník, který není cartridží s tryskami) se čistí špatně. Pokud k tomu dojde, je většinou určena do „kontejneru“. A určitě se sama nezotaví. Výměna zaschlé tiskové hlavy je absolutně nerentabilní.
Lepší jsou tiskárny s cartridžemi, které mají i trysky. Cartridže jsou sice dražší, ale když zaschnou, vymění se. Tiskárna slouží dál. A dají se sehnat levnější (neoriginální) a rovněž se dají i doplňovat jenom inkoustem. Je to sice trochu práce, ale pak je tisk velice levný.
Inkoustovou tiskárnu je dobré nechat alespoň jednou týdně „projet“ testovacím modem (není nutno počítač). Pak je předpoklad že nezaschne.
Já mám, na běžný tisk, dobrou zkušenost s multifunkcí Canon Pixma MG 2950 (1100,–Kč), cartridže černá i barevná po cca 350,– Kč. Inkousty po cca 70–120,–Kč/100 ml.

dr.luha

Tisknutím bez barev hrozí přehřátí a zničení tiskové hlavy – trysek. Barva je vypuzována z trysky jejím varem – u technologie hlavy Fine. Epson má piezo, tam by to asi nevadilo.

Dochy

Gecco, pokud se nemýlím, tak z větších hráčů je jen EPSON na piezo. Ostatní (ostatní dva) stále bublaj.

cochee

barunka4202: v inkoustových tiskárnách se nemění toner, ale inkoust (přesněji inkoustové zásobníky/kar­tuše/kartridže). Toner je suchý pigmentový prach do laserových tiskáren.

Seznam.cz

Takže jste smazali mou odpověď. Je to lepší? Ještě jednou. Vy jste gestapo a já musím odpovídat opatrně. Ale už nechci odpovídat. Podle vašeho častého tónování fotografií se spotřebovala jedna barva. Takže je potřeba koupit tu kartuši, která došla. O přepínání do čb nemá smysl přemýšlet, když vaše tiskárny podporují vylévání inkoustu.

cochee

S tvou arogancí to nebude dlouho trvat a dostaneš banánka.

Kepler

Odpověď nebyla smazána adminem, ale skryta mnou. Vyjadřuj se slušně, přečti si konečně kodex a nemusí se to stávat.