HarpPlayer

Existuje webová stránka s ukradenými věcmi?

Už mnohokrát jsem řešil, zda existuje nějaká jednotná stránka, kam se dají dávat veškeré ukradené věci? Myslím, že by šlo o jednu z nejužitečnějších webových stránek vůbec…
Všichni klenotníci, majitelé bazarů a autobazarů – a prakticky kdcokoli – by si okamžitě mohl ověřit svůj „obchod“.

Odpovědi
fcoop

Třeba tahle. Zajímavé – nějak se z ní nejde odhlásit,musí se zrušit.

http://kradene­.cz/#&panel1-7

anonym

Promiň, ale jde o ´idealistický´ nesmysl…

  1. ´levné řešení´ – každý ´anonymně´nahlásí co chce, nikdo nic neověřuje – naprosto nedůvěryhodné, nikdo rozumný by z takového zdroje nečerpal informace
  2. praktické řešení – informace jsou ověřovány (PČR, totožnost nahlasitele, jeho relevance…) – drahé a zdlouhavé, se spoustou právních ´problémů´

___
Ani první možnost by asi nikdo nebyl ochoten zafinancovat (navíc je k ničemu), o variantě druhé ani nemluvě.
Navíc kradené ´drobnosti´ mění majitele během několika minut (desítek minut) po krádeži. A ukradené cennosti mnohdy kupci kupují s vědomím, že jejich původ není ´čistý´.
___
Pokud tě tato myšlenka neopustí, můžeš kontaktovat ´svého´ poslance a chtít, ať prosadí vznik ´úřadu´, který by se tímto zabýval.
Nebo kontaktuj nějakého ´bohatého´ filantropa, který se organizace něčeho takového zhostí ´za tebe´.

anonym

podobná otázka http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ma-policie-nejakou-stranku-kde-bych-mohl-najit-veci-ktere-mi-byly-ukradeny-a-ktere-policie-zajistila