LukynLokunik

Dají se z RTG poznat namožené, natržené či přetrhané vazy?

Dobrý den, na chirurgii mi doktor diagnostikoval natažené vazy… Poslal mě na rehabilitaci a fyzioterapii… Předem děkuji za odpověď…

Odpovědi
Edison

Když to lékař řekl, tak to asi poznat jde, když to poznal. Po nás chceš co?

Kepler

Definitivně se dá přetržení vazů zjistit jen s pomocí speciálních rentgenových snímků (řízených snímků). Při tom je posuzována stabilita kloubu. U neporušených vazů je kloub stabilní a „roztahuje“ se jen zřídka. Vyskytuje-li se tu ale přetržený vaz, může lékař celkem zřetelně roztáhnout kloubní štěrbinu, což je zkoušeno měřením úhlu na rentgenovém snímku.
https://www.a­namneza.cz/ne­moc/Pretrhane-vazy-175

Kryšpín

Pokud je to na ruce, tak hlavně nestartovat zahradní techniku vyrobenou v rákosí, která startuje většinou po dlouhém přemlouvání trhnutím šňůrou k sobě.