independent

Co se stane potom, co špatně vytrhnu klíště a zůstane tam hlava?

Nejlepší odpověď
Anikitos

Někdy sám (po 2 dnech) odpadne, ale musí se to něčím namazat.
Jindy mu tělo zase doroste (prý).
Pokud zustala hlava je stejně lepší zajít k doktorce, ta pomůže… klíšťata sou svině.

Blbé je jestli se ti dostane do krve obsah jeho střev (když si ho rozpůlil. a nevatáhl) to může být nakažlivé.

Taky třeba mohly zůstat jen tykadla a ne cela hlava – s tykadly si lidské tělo poradí a samo je zvikliduje.
https://www.klis­te.cz/cz/vse-o-klistatech/cla­nek/spravne-odstraneni-klistete

Další odpovědi
Hlada

Podle odpovědí lékařů na různých fórech se nestane vůbec nic. Tělo hlavičku z kůže vyloučí bez následků.

Drap

Znovu nedoroste, je to nesmysl. Pokud ji neodstraníš mechanicky, tak se to může maximálně drobně zapálit, a tělo to cca během dvou dnů vyloučí samo.

Jiří Bohumil

Osobně se mi to stalo docela nedávno. Do druhého dne se to zanítilo a zčervenalo. Tak jsem to „vyrýpal“ desinfikovanou jehlou i s okolní tkání a potom znova pořádně vydesinfikoval lihem. Postupně se to (asi po třech dnech) zatáhlo strupem a po cca dalším týdnu vyhojilo.
Pokud není infikované (borelioza, mozková encefalitida) a „nevymáčkne“ se do rány, není problém.
Od té doby si myslím, že nejlepší je zrovna vynechat „vytáčení“ a spešl pinzety na klíšťata (hrozí to vymáčknutí) a zrovna „vyrýpnout“ klíště ostrou jehlou z pod kůže i s hlavou a kusadly i za cenu způsobení větší ranky. Pak to „vymáčknutí“ nehrozí. Ono to sice víc bolí, ale, podle mně je to účinnější a lepší.

dubraro

Vyhnisá to.