Savier

Život s alkoholikem, to je jako život v pekle?

Myslím tím život s těžkým alkoholikem, co kvůli svému pití míří rovnou do hrobu.

Nejlepší odpověď
elkon

Podle toho co je známo, tak rozumná žena, či muž, v takovém svazku nezůstává. Nic dobrého by to nepřineslo.
A peklo znám jen z pohádek.

Další odpovědi
cappuccino

Moje kamaradka mela vztah s alkoholikem. Byla zamilovana a slepa. Nakonec to byla ona, kdo podstoupil terapii, aby se z toho vztahu dostala.
Na tohle tema napsala Robin Norwood knizku: Zeny, ktere prilis miluji.
Opravdu stoji za precteni!

Filip84

Tak samozřejmě, protože každého alkoholika lze charakterisovat jako sobce, egocentrika, despotu a lenocha, který – navíc – velmi dlouho tyto své „kvality“ nevidí. A jakmile začne „vidět“, stejně je už pozdě.

Třeba tady: https://monika­plocova.cz/mu­zi-a-alkohol je to dobře popsané, aniž by to bylo zbytečně rozvláčné.

A neutečeš tomu. Přijde to. Zejtra, za rok, za deset let, ale přijde, Sicher!

Drap

Netuším, nikdy jsem s nikým takovým nežil