Amazonka 23

Jak formulovat název živnosti, chci-li se živit prodejem ryb z vlastního chovu? A jde o živnost volnou, či vázanou?

Chci si založit živnost na akvarijní ryby – šlo by o ryby na prodej z vlastního chovu… jak přesně to formulovat na úřadě? A jedná se v tomto případě o živnost volnou, nebo vázanou?

Odpovědi
dubraro

Jedná se o vázanou živnost „Obchod se zvířaty určenými pro zájmové chovy“
Obsahem je: Nákup za účelem dalšího prodeje a prodej zvířat určených pro zájmové chovy (akvarijních ryb, malých hlodavců a zajíců, psů, koček, exotických zvířat, zejména ptáků, plazů, obojživelníků a bezobratlých a podobně) a v souvislosti s tím i prodej zvířat z vlastního chovu a nákup, nabídka a prodej krmiv, chovatelských zařízení a pomůcek pro zvířata v zájmovém chovu.

Doklad způsobilosti pro vázanou živnost „Obchod se zvířaty určenými pro zájmové chovy“:

  1. vysokoškolské vzdělání ve studijních oborech zaměřených na chovatelství zvířat nebo zootechniku nebo veterinářství a 1 rok odborné praxe

    nebo

  2. jiné vysokoškolské vzdělání příbuzného směru a 2 roky odborné praxe

    nebo

  3. středoškolské vzdělání zakončené maturitní zkouškou nebo vyšší odborné vzdělání ve studijních oborech zaměřených na chovatelství zvířat, zootechniku nebo veterinářství a 4 roky odborné praxe

    nebo

  4. absolvování učebního nebo studijního oboru zaměřeného na chovatelství zvířat nebo zootechniku a 6 let odborné praxe

Zdroj: http://planta­.aquariana.cz/ak­va_zivnosti_01­.htm