Menous

Ze kterého důvodu před rozehráváním volného přímého kopu jeden fotbalista (obránce) ulehne za hráčskou zeď?

Nějak jsem nepochopil podstatu, proč daný hráč leží za hráčskou zdí, když sám nemůže zabránit letícímu balonu. S lehkou nadsázkou bych tipoval, že se možná letícího míče bojí, a tak se skrývá, ale tak to předpokládám není. Všiml jsem si toho nedávno, tak mě zajímá, jestli tušíte, co za smysl dává toto „postavení“? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Brání střele po zemi, protože „zeď“ má obvykle přirozenou tendenci povyskočit.

Zdroj: https://ispor­t.blesk.cz/cla­nek/fotbal-evropske-pohary-liga-mistru/386626/moda-i-v-lize-mistru-lehnout-si-za-zed-rus-vaclikovi-vymetl-sibenici.html