lukas.lukas

Zakalená voda

Dnes (22.dubna) jsem si koupil čtyři rybičky ale akvarium mam bez filtru mam jen vzduchovací kamínek ale ta voda je zakalená. Myslíte si že když koupím molitanový filtr tak to zakalene zmizne ?

Jiné rady mi pomohou.

Nejlepší odpověď
dědapetr

Když koupíš filtr tak podle obsahu akvária a průtoku vody.

Další odpovědi
aloevera5

Myslím, že to bude tím filtrem.

Tady je diskuze na téma „zakalená voda v akvárku“

Zdroj: www.akvarko.cz/kni­ha.php?tema=5111

mosoj

Nejsem akvarista ani nepíšete jakého charakteru ten zákal je.
Tady jsou možnosti zákalů docela dobře popsány : http://www.ak­varium.cz/1899/pa­ges/text/pravek/za­kaly_vody.htm

Hykam

Záleží na obsahu akvária. Pokud je tak do 50 litrů tak by molitan mohl stačit.
Pokud máte větší určitě bych se poohlédnul po nějaké externí filtraci.

fortin

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/cim-snizim-ph-vody-v-akvariu-nechce-se-mi-kupovat-chemie-dekuju

Molitan není filtr.

Ar

Ono dost záleží jak je akva dlouho založené. Pokud je založené nově, tak se bílý zákal ukáže téměř vždy. Je to normální jev, jde o přemnožení nálevníků. Pokud tedy jde o nově založené akvárium tak hlavně hned neměnit vodu v nádrži. Během pár dnů sám přejde.Nově založenému akváriu trvá zhruba tak měsíc než se jakž tak začne zajíždět. Sice nepíšete o jak velké akvárko jde a jaké ryby jsou v nádrži, ale filtr je ptřeba téměř v každém akva. Je lepší mít filtr a nemít vzduchovací kámen, než obráceně.
Doplňte informace o jaký zákal se jedná a jak velké akva je, popřípadě i jaká je osádka ryb.