Ametyst

Zadlužili byste se pro charitu?

Vzali byste si půjčku na to, abyste potom mohli ty půjčené peníze charitativně rozdat, a vypadat v očích druhých dobře a jako zachránci? Udělá to rozumně uvažující člověk? Já to nevím, ale pochybuju o tom.
Přesně tohle dělají vlády s našimi penězi, a náš dluh roste a roste.

Nejlepší odpověď
Savier

V žádném případě. To by udělal jen blázen!… Bohůžel naší vládě jsou naše peníze úplně fuk. Klidně je budou dál vyhazovat do kanálů.

Další odpovědi
Filip84

Samozřejmě, že ne, ale ony „musí“! A jist jsem sobě tím, že vyhrál-li by Babiš, bylo by to to samé. 😅

Jak bych to řekl …

Poněkud se předpokládá, že Ukrajinci vyhrají, a protože U. S. a EU do nich narvala zbraně, a protože Ukrajina bude rozbitá, tak 1. Ukrajinci budou splácet zbraně a 2. bude to prostor pro investice, který ty „drobné“ vynahradí „na stotisíckrát!“. Jinak se tomu, také, říká imperialistická politika.

Já se však obávám, že na to, aby Ukrajinci vyhráli, jednoduše nemají, prostě, že jsou bez šance (ať už se to někomu líbí, nebo nelíbí). Takže se obávám, že napůjčujeme, napůjčujeme, nacpeme to do nich, a ono hovno, hovno – slavný soude!

Ale tak to ukáže čas, že?

cappuccino

Jak jsi spravne napsala, delaji to s nasimi penezi! Ne se svymi!
A jak se rika: Z ciziho krev netece!
Pokud by politici meli bezne normalni platy, urcite by jednali v nasem zajmu!!

Rokio

Rozhodně ne. Pokud chce člověk dát něco charitě, tak nejdříve musí mít na svoje nezbytné výdaje a to, co mu zbude, může dát na dobročinné účely.

Dobrá strategie je také přispívat na charitu ze zisků z investic, které daná osoba má.

Drap

Nedělají to všechny vlády , jen některé. Bohužel ta naše k nim patří. Řešením ale neni zrušení charity, ale výměna vlády.

da ny

Nevím…
Pokud je takto položena otázka na mne…
Nelze to srovnávat s chováním vlád.
Když budu jednat za sebe, bude to „jen" MŮJ dluh!
Nikoho dalšího tím nezatížím. Případní potomci mají možnost zříci se dědictví a dluhy nezdědit.
Za jistých okolností, by takové pohnutky mohly být nápadem i rozumného člověka 😉
Vůbec by to nemusel dělat proto, že by chtěl „vypadat v očích druhých dobře a jako zachránci…“.
Někteří lidé si takto „pomáhají“, v rámci rodiny.
Znala jsem člověka, který věděl, že smrt/konec se blíží. Vzal si v r. 2008 půjčku
250 tisíc Kč. Jel s partnerkou konkubína) na dovolenou a podaroval syna
(kterému se nikdy nevěnoval, několikrát se sešli, až v jeho dospělosti) a kamarády, nějakými desetitisíci Kč.
Vím o paní, která podobně podarovala kočičí útulek.
ŠKODA padla na hlavu peněžních ústavů, kterým se všechny půjčeném peníze (velká část),
nevrátily zpět a žádný úrok.

elkon

Ne, ať se stará stát, ale jen o naše občany. Nejsme tak bohatí, abychom rozdávali cizím.

zjentek

Za tohle bych stanovil/povolil trest nejvyšší, čili trest smrti. Hotové. Vyřešené, harmonie řadového občana obnovena. Žádný stres, bo každý svého štěstí strůjcem.🤷‍♂️💁‍♂️

Pepa25

Dotaz je hodně obecný, ale obávám se, že jde o další z mnoha na téma „nechápu rozdíl mezi státními a osobními financemi“. Uhodl jsem?

Ametyst

Filip84: Píšu přece v podotázce „Vlády“. Nemusíš sem motat Babiše, je to míněno včetně něho.

Filip84

Ametyst: Chápu, že to je těžké, ale zkus vnímat text v aristotelské jednotě, v plných souvislostech.

Já nikam Babiše „nemotám“. Básník tím chtěl říci, že „koho chleba jíš, toho píseň zpívej!“, a že ano, v jistém směru si může vláda, na svým písečku, cosi i dovolit, ale že to dovolení si má svý, jasně ustanovený (kdo má vidět: vidí!) margo, a že investice do Ukrajiny, nebo – co já vím – migrantů, ekobioterorismu etc., jsou za tím margem.

Nic víc, nic míň, Babiše jsem zmínil, protože 1. ho zná, snad, úplně každý (asi i mychala🤪 schyzofrenije, a to je co říct!) a 2. protože byl, řekněme, hlavní a reálná protikandidátní síla v posledních volbách – ostatní tam byli, poněkud, do počtu.

Nevím, co je na tom k nepochopení. Ale tak já to vědět nemusím, že?

Ametyst

Savier: Vláda přece ví, že peníze rostou na stromě. 😮 Vždyť se chová, jako by lidi vůbec nepotřebovala, uráží je a jde po nich.

zjentek

Ano ano, toto je typická ukázka diktatury v praxi!