zjentek

Z jakého důvodu existují vaječné i bezvaječné těstoviny?

Já to beru tak, že bezvaječné existují kvůli veganům a podobným. Aby také oni mohli těstovini konzumovat. Ale stejně se ptám, protože mě zajímá, které z těstovin jsou ty pokročilejší/po­krokovější. Protože když je něco na cestě vývoje k dokonalosti, tak nezřídka projde cestou plnou omylů, než se dojde ke kýženému cíli/výsledku. Děkuju.

Nejlepší odpověď
da ny

Vegani, jsou fenomén, poměrně nedávný.
Hlavním důvodem je nesnášenlivost vaječné bílkoviny a alergie!!!
V neposlední řadě, výrobce ušetří náklady na jejich výrobu. (sušinu, či vejce).
Stejně tak se v kuchyních vaří kynuté knedlíky, bez vajec a mléka.
Jsou velmi chutné, jemné a načechrané 😉
Šetří tak i zdraví člověka.
2 ks vajec, pokryjí, maximální doporučenou denní dávku cholesterolu (žloutky).

Můj vnuk nesmí nic "od slepice. Tedy maso, luecí maso a vejce. nesmí nic od mléčné bílkoviny (ABKM), tedy ani máslo (ghí), hovězí maso, telecí.
Mrkev by ho zabila (je obecně, vysoce alergenní).
Pokročilejší těstoviny, jsou ty bez vajec a bez pšeničné mouky. Maximálně semolinové.
ýžové. amaramtové, pro celiaka i kukuřičné (kukuřice, není pro člověka, žádné terno, soja také ne – jen fermentované výrobky z ní. Sojové mléko je pro děti, do 3 let nebezpečné,
pro vývoj mozku. V UK je zákaz, podávat ho kojencům s alergiemi a nesnášenlivostí, na mléčnou bílkovinu).
Kupuji semolinu
Tu a tam udělám nezdravé, leč, chutné, domácí těstoviny, z vajec. 😉

Další odpovědi
elkon

Není to otázka pokroku, ale chuti a složení. Někdo vyžaduje to, jiný ono. Nedělej z toho vědu. A nauč se používat archiv: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jake-jsou-vyhody-a-nevyhody-vajecnych-a-bezvajecnych-testovin-v-cem-je-rozdil-nikdy-nevim-ktere-koupit-dekuji

zjentek

@elkon: Tak to mě nauč ty, používat zdejší archiv. Naposledy jsem hledal svý vlastní otázky z let 2014–15 ovšem je to PRAKTICKY NEMOŽNÉ! Anebo druhá možnost, aby si vzal člověk dovolenou, na takovou činnost. Tak asi tolik k pátrání ve zdejším archivu neboli k výkonům zdejšího „IT týmu“, tvl.. 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

Co ty na to? Nechceš mně můj vlastní profil VČETNĚ OBSAHU (!!!) zkopírovat a soubor mně zaslat emailem? Děkuju 💁‍♂️